Adnan Şenses hayatını kaybetti

Adnan Şenses hayatını kaybetti. 2013 yılı adeta yıldızların vefat yılı olarak tarihe geçecek gibi görünüyor. Bu kez acı haber Adnan Şenses cephesinden geldi. Ve maalesef ünlü ses sanatçısı Adnan Şenses kansere yenik düştü. Evet, Adnan şenses de kanserden vefat eden ünlülerden oldu.

Mide kanserine yakalanan ve geçirdiği ameliyatların ardından kemoterapi tedavisine başlanan Adnan Şenses, Okmeydanı’ndaki Memorial Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Ünlü sanatçının 20.30 itibariyle hayata gözlerini yumduğu belirtildi.

FENERBAHÇE’DEN BAŞSAĞLIĞI

Fenerbahçe Kulübü, sanatçı Adnan Şenses’in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Kulübün internet sitesinde yayımlanan mesajda, “Yüksek Divan Kurulu üyemiz, ünlü ses sanatçısı Adnan Şenses’in vefatını, üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Değerli sanatçıya Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz” denildi.

ADNAN ŞENSES KİMDİR?

İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulu’nda başlayan Adnan Şenses, tahsilinin devamını İstanbul’a taşındıkları Karagümrük İlk ve Ortaokulu’nda tamamladı. Ailesinin isteği üzerine marangozlukla ilgilenen Şenses, 1956 yılında çevresinin sesine verdiği ilgi doğrultusunda müzik hayatına atıldı. İlk musiki derslerini Suzan Yakar Rutkay’dan aldı.

İlk önce Ankara Radyosu’nda çalışan Şenses, 16 yıl burada hizmet etti. Ardından, ünlü gazinolarda çalıştı, 47 film çevirdi ve birçok albüm yayımladı. 2013 yılında Sezen Aksu’nun hediye ettiği “Bekleyemedin Mi” ve “Kaybolan Yıllar” isimli şarkılarının da bulunduğu “Adnan Şenses Bir Efsanedir” albümünü yayınladı.

Albümde Sezen Aksu dışında Selami Şahin ve Selçuk Tekay gibi isimlerin de şarkıları bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir