Biranın Saça Faydaları

Bira, saçlara mükemmel besin değeri sağlar ve çoğu diğer saç bakımı ürünlerinde olduğu gibi birçok aranan bileşen içerir. Saçlar için bira tedavisi tarifleri çok basit, hazırlamak için birkaç dakikaya ihtiyaçları var. Bununla birlikte, maksimum etkiyi elde etmek için orantılara ve genel tavsiyelere uymak önemlidir. Bira boyalı ve renkli saçlar için de mükemmeldir. Saç rengini korur ve onlara parlaklık katar. Yapmanız gereken tek şey, birayı ısıtmak ve daha sonra saçları tamamen durulamak için kullanmaktır. Daha sonra, son durulama olarak soğuk suyu kullanarak nemi kilitleyebilirsiniz. Veya havluyla kurutulmuş saçlarda şampuan yaptıktan sonra birayı da kullanabilirsiniz.

  • Proteinler hasar görmüş saçların onarılmasına ve yapısının yenilenmesine yardımcı olur.
  • B vitaminleri saç büyümesini uyarır.
  • Malt, saçların daha güçlü olmasına yardımcı olur.
  • Sakaroz, saç kesimlerini sıkarak doğal parlaklığı arttırır.
  • Mısır, buğday ve pirinç proteini hacim kazandırır ve saçların daha kalın görünmesine yardımcı olur.
  • Biyotin, sağlıklı saç büyümesi sağlayan en önemli vitaminlerden biridir.
  • Biotin ayrıca kepek önlemeye ve saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olur.

Biranın bileşenleri şunları içerir:

malt
bira mayası
magnezyum
fosfor
Demir
bakır
Vitaminler B2, B1, B6, PP

Bu elementler saçları yumuşatır, hasarlı saç yapısını düzenler, sağlıklı bir parlaklık verir, kepekleri çıkarır , saç büyümesini hızlandırır ve kafa derisinin durumuna iyi bakar. Belki de, biranın saç bakımı konusunda bu kadar popüler olmasının temel nedeni budur.

Güzel saçlar için bira kullanmanın çeşitli sakıncaları vardır. Alkol saçlarınızı için çok kurutabilir, doğal yağı saçlardan uzaklaştırır. Mümkün olan en üst düzeyde olumlu sonuçlar için biranın nasıl kullanılacağı konusunda tartışmalı görüşler var gibi görünüyor. Bazı kadınlar, içilen alkol oranını düşürmek için biranın önce ısınması gerektiğini söylüyor. Düzgün bir şekilde soğuyunca, tamamen durulamadan önce temiz tüylere doğrudan uygulanabilir. Öte yandan, birayı direkt saçta bırakmayan bir saç kremi olarak kullanılabilir.

Yağlı saçlara bira uygularsanız yanlış bir şey yoktur. Biranın kuru saçlara uymaması veya çok agresif saç boyası kullanmanız gerektiğini unutmayın. Saçınızı kuru hale getirecek ve kafa derisini rahatsız edecektir. Biranın tüm yararlı içeriklerinden yararlanmak isterseniz, alkolden alkol çıkarmanız gerekir. Isıtmalısın, kaynatmamalısın.

Koyu veya koyu sarışın saçlarınız varsa her türlü birayı kullanmaktan korkmayın. Ancak çok hafif sarışın varsa ya da saçlarınız ağarmışsa, ayı kullanmaktan kaçınmak daha iyidir, çünkü tatsız kirli renk tonunu saçınıza zorlayacak şekilde ekleyebilirsiniz.

Bira ve Bal Saç Maskesi Tarifi

Bu tarifi, kuru ve normal saçlar için özellikle iyi. Bu maske içerilen içerikler saçlar için çok yararlıdır. Bal bol miktarda besin ve vitamin E, K, C, B1, B2 ve B6’ya sahip olduğundan son derece faydalıdır . Muz pullanmayı azaltmada iyidir.

Neye ihtiyacın var:

1 muz
1 yumurta sarısı
1 çorba kaşığı bal
1/2 fincan koyu bira

Nasıl kullanılır:

Tüm malzemeleri bir blendır içine koyup iyice karıştırın.
Saçınıza uygulayın. Bir havluyla başınızı sarın veya üzerine bir duş başlığı yerleştirin. Maskenin 1-2 saat oturmasına izin verin.
Bundan sonra her zamanki gibi bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.
İşlemi haftada bir kez tekrarlayın.

Bira ve Yumurtalı Saç Tedavisi

Bu tür bir reçete elastikiyet ve parıltı eksikliğine sahip saçlar için iyi bir yöntemdir.

Birada bulunan malt ve şerbetçiotu, saçları besleyen ve güçlendiren protein ile yüklenir . Hatta kurumuş veya hasar görmüş saçların onarılmasına yardımcı olabilirler. Protein kurutulmuş saçlarına bağlanır ve saçın kuvvetini düzeltir ve vücuda ilham verir. Ayrıca, biradaki alkol B vitamini içerir ki saçların keseciklerini sıkıştırır, tabakaları sızdırmaz hale getirir ve iplikçiklerden ışık yansıtır hale getirir.

Neye ihtiyacın var:

½ fincan düz bira (karbonat atmak için maskeyi hazırlamadan 24 saat önce açık bira)
1 çay kaşığı avokado yağı
1 çiğ yumurta

Nasıl kullanılır:

Tüm malzemeleri birleştirin ve iyice karıştırın.
Elde edilen karışımı temiz nemli saçlara uygulayın. 30 dakika bekletin.
İyice durulayın. Her zamanki gibi şampuan ve saç kremi kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir