Bu erkeğe dikkat edin

Öyle erkekler var ki, ilişki başında size kendinizi prenses gibi hissettirirken, iş ciddiyete bindiği zaman tamamen değişen ve hayatı zindan eden…Evlilik düşündüğünüz erkeği iyi analiz edin. İlişkiye ilk başladığınızda ki biz bu tanışma süresine flört diyoruz; flört esnasında erkeği iyi tanıyın. Başlarda dikkatinizi çekmeyen ya da sizi fazla etkilemeyen bu özellikler, bir erkeğim yanlış erkek olup olmadığının en güzel işaretleridir.

Onunla evlilik hayali kurmadan önce, erkeğinizi iyi tanıyın. Aşk ile kör olmuş gözler bu detayları önemsemeyebilir ancak, bir erkek bu özelliklere sahipse sizi evlilik süresince bir hayli yıpratabilir. Evlenmeden önce, erkeklerde dikkat edilmesi gereken temel özellikler işte bunlardır. Bir erkek baskıcı, aşırı kıskanç, kısıtlayıcı, şiddet yanlısı ve incitici davranışlar sergiliyor, üstelik bu durumu normal karşılıyor ve kendisini de hiç değiştirmek istemiyorsa, o erkeğe dikkat edin!

Flört döneminde kadınların, erkeklerde dikkat etmesi gereken en önemli olumsuz davranışlar:

  • Sorumluluğunu üstlenmemek, hatalarını kabul etmemek ve hep başkalarını suçlamak.
  • Cinsiyetçi bir tavra sahip olmak, kadınların ve erkeklerin nasıl davranması gerektiği konusunda çok kesin yargıları olması.
  • Genel olarak denetleyici, baskıcı, kısıtlayıcı davranışlar sergilemek; gittiğiniz yeri, görüştüğünüz kişiyi, yaşam kararlarınızı kontrol etmek istemek.
  • İstediği olmadığında küsmek, surat asmak, kendini acındırmak, duygu sömürüsü yapmak.
  • Dünyanın kendi etrafında dönmesini beklemek. Her zaman onu ve isteklerini kendi isteklerinin önünde tutmak.
  • Sizin fiziksel, duygusal, cinsel sınırlarınıza saygı göstermemek, ihlal etmek, “Yapma” dediğiniz şeyleri bilerek ve zorlayarak yapmak.
  • Aşırı kıskançlık ve kıskançlığı normal gibi sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir