Cilt rengini açan maske

Güneş lekesi, sivilcelerden kalma kahverengi lekeler, çiller ve cildinizde renk tonu farklılıkları varsa cilt rengini açan yoğurt maskesi tam size göre. Yoğurt maskesi cildi tazeler. İçindeki asidik malzemeler cilt rengini açar ve cilde sağlıklı bir berraklık katar. Cilt ışıl ışıl olur. Cilt rengini açan yoğurt maskesi haftada 2 kere yapılmalı ve en az 2 ay boyunca sürekli yapılmalıdır. Bu şekilde etki eder. Gündüz mutlaka en az 30 faktörlü güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır. Bu şekilde cilt üzerinden yeni çil ve güneş lekesi oluşmaz.

Yoğurt maskesi, cildimiz için uygulayacağımız son derece sağlıklı bir cilt bakım maskesidir. Pek çok değişik formatta ve tarifle değişik cilt bakım maskeleri uygulayabiliyoruz. Yoğurt süzülmüş olarak kullanılırsa daha koyu ve iyi bir maske kıvamı tutturabiliriz. Ayrıca bakım maskelerinin içine amacımıza uygun olarak mısır unu ya da yulaf unu da ekleyebiliriz.

Bu tarif haftada bir uygulanabilir.

Maskenin amacı, cildi temizlemek, yumuşatmak ve doğal bakım uygulamaktır.

1 yemek kaşığı süzülmüş yoğurt
1 tatlı kaşığı mısır unu
yarım limonun suyu

Malzemeleri karıştırın. Temiz cilde göz kenarları hariç sürün ve cilt maskeyi emdiğinde kurumaya başlayacaktır. Maske kurumaya başladığında, hafifçe soymaya başlayın. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

1 Comment

  • BU MASKE Yİ BURDA OKUDUM GÜNEŞ LEKELERİM VE AKNELERİM VARDI. BEN İKİ GÜNDE BİR UYGULUYORUM . VE HEM AKNE SİVİLLECELİRİMİ KURUTTU HEM DE GÜNEŞ LEKELERİM GİTTİ VE GERÇEKTEN CİLDİM AÇILDI. OLDUKÇA BEYAZ TENLİYİM . VE ARADAKİ FARKI ÇOK RAHAT FARKEDİYORUM. BİR ÇOK MASKE DENEMİŞTİM BU HEM PRATİK HEMDE ÇOK ETKİLİ OLDU. TEŞEKKÜR EDERİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir