Daha mutlu bir evlilik için kadınca kurallar

Kocamla anlaşamıyorum, evliyim ama mutlu değilim, eşimle aram sürekli bozuk, kötü giden evliliğimi düzeltmek istiyorum, boşanmak istemiyorum ve kocamla aramın daha iyi olmasını istiyorum diyen bir kadınsanız eğer, daha parlak ve güzel bir ilişki için kendinize çeki düzen verin. 10 altın kural sayesinde siz de evliliğinizi kurtarabilirsiniz. Daha başarılı ve mutlu devam eden bir ilişki için, önce kendinizi sevin sonra da hayatı. İşte evlilik kurtarıcı, mutluluğa kapı aralayan 10 basit kural.

1. Yaşam konusunda olumlu bir tutum takının

Herkes anı yakalayan ve her şeyin en iyisini alacak neşeli insanlar etrafında olmak istiyor.

Sürekli bir memnuniyetsizlik tutumu, şikayet ve nagging – korkunç bir ruh hali yaratan olumsuz duygular çeker ve örtük olarak insanlar arasında kötü ilişkiler yaratır.

Yaşam konusunda olumlu bir tutum takınmak ve tutmak sizi daha cazip bir partner haline getirirken, aynı zamanda sizi genel olarak daha mutlu bir şahsa dönüştürür.

2. Kendinizi sevin

Eşiniz fedakarlıklarınızın nesnesi olmak istemiyor. Seninle iyi hissetmek istediği kadar onunla mutlu olmanızı istiyor.

İlişkinizde aynı duyguları çizebilmek için ikinizin de mutluluk duyması ve kendi kişiliklerinizle yerine getirilmesi gerekir. Ve daha da önemlisi, başkasını memnun etmek için yaptıklarınızın üstünde ve ötesinde kendi kişilikinizi korumanız gerekir.

Örneğin, üzerinde zaman zaman sevdikleri bir kıyafet giymek için sorun değil, ancak ikinizin de stilini ve dolabını diğerinin sevdiği veya nefret ettiği şey için değiştirmesi zararlıdır.

İlişkinizde canlılık beslemek ve bunlara sürekli olarak ilgi göstermek sırrındadır: kendi kişiliğinizi korumak ve aynı zamanda başka bir kişiye paylaşmak.

Ayrı ayrı zevk almak (hobilerinizi icra etmek, arkadaşlarınızı görmek, çalışmalarınızı sürdürmek gibi) yapın, tanıştığınız sırada eğlenceli ve harika kişiliğiniz üzerinde çalışmaya devam edin ve tamamen kendi kendinize yatırım yapmaya ve geliştirmeye devam edin.

3. Eşinizin istek ve ihtiyaçlarına dikkat edin

Erkekler ve kadınlar birbirinden farklıdır ve doğal olarak ilişkide farklı bakış açıları paylaşırlar ve onları hayatta mutlu eden şeydir. Sevgilinizi kontrol ederek ve yaptıklarınızdan hoşnut bir şekilde davranmaya çalışmak ve doğru olarak gördüğünüz eylemleri ve tepkileri üstlenmeye çalışmak, eşiniz için ani bir sapma ve sizin için son derece sinir bozucu.

Eşinizin, ne sadık yansımanız ne de bulunduğunuz yeri kabul etmeniz gerekir. Diğer yarımın farklı şeyler istediği ve senden ayrı ihtiyaçları olması doğaldır. Onları kabul edebilir misin? Bazılarını yerine getirebilir misin? Eğer öyleyse, o zaman buna göre davranın. Değilse, dürüst ol ve burada işlerin nereye gittiğini gör.

 
4. Hayranlık ve şükran gösterin

Birisiyle ilişki kuruyorsanız, onları bir dizi nitelikten, sana yaptıkları gibi, nasıl hissettirdiklerinden dolayı takdir ettiğini söylemeye gerek yok.

Buradaki anahtar, ortağınıza, sizin için ne yaptığına ve bu duyguları hissettirmenize ne kadar hayran olduğunuza kesinlikle REMİDİNİZ.

5. Kelimelere dikkat edin

«Kelimeler kılıçtan daha derin kesildi» sadece bir deyim değildir. Evrensel olarak geçerli bir gerçektir.

Bir suç, hakaret, aşağılanma, yalan veya sözlü tacizleri geri alamazsınız. Fırtına geçtikten sonra kendinizi ne kadar özlüyor olursanız olun. Ortağınızın başının gerisinde geri döndürülemez ve onun hakkında duygularını ya da görüşlerini “yara izi” gösterecektir.

6. Saygı gösterin

Her türlü sağlıklı ilişki karşılıklı saygı temelinde oluşturulmalıdır.

Saygı çok seviyeli ve kişiyi sağduyuya sahip olduğunuzu ve kişiyi ne olduklarını ve ayakta kaldıklarına değer verdiğini gösterir. Dolayısıyla onlara sözlü olarak saygı duymanız (bkz. 5. madde), görüş ve kararlarına onlarla aynı fikirde olmadığınızda dahi saygı göstermeniz gerekir; bazen sadece bir nedenden dolayı arkadaşlarına ve ailesine saygı göstermelisin. «Pakete gelirler».

7. Empati sahibi olun

Hepimiz stresli dönemlerden geçiyoruz, kötü günler ve tembel anlar yaşıyoruz ve ruhlarımızı ve kendilik değerimizi değiştiren çeşitli faktörlerden etkileniyoruz. Kötü ruh halinizi iyileştirmekten ziyade vurgulayan sizden başka birine sahip olmak daha da kötüye gidiyor.

Öyleyse, düştüklerinde diğer yarısını neşelendirmeye çalışın, eşinizin sizi rahatsız etmeyen bir şey yüzünden kızgın olabileceğini kabul edin (ve tam tersi) ve onlara merhamet gösterin. Bir zamanlar hepimizin yalnız biraz zamana ihtiyacımız olduğunu unutmayın.
sizi seviyor mu
 
8. Anıları bir araya getir

Mutlu, maceraperest ve aynı zamanda daha az keyifli deneyimler yaşamanızdan daha yakın olan hiçbir şey yoktur. Birlikte geziniz sürece, geziler, dersler (dans / müzik), heyecan verici ve eğlenceli bulduklarınızı (tüplü dalış, kamp, ​​bir yarışmaya katılmak) yapmaya çalışın.

İyi zamanlarınızı güçlendirmek ve işler sıkıcı olursa ve eğer bu mutlulukları hatırlamak için bir sürü resim ve hediyelik eşya alın.

9. Dövüş rutini

Bazen yaşam, günlük rutinin üstesinden gelmek için zaman, sabır ve istek bulmak için çok zorlayıcı ve yorucu görünüyor. Daha önce de söylediğim gibi yine anıları, bağlantınızı derinleştiren ve daha anlamlı yapan şey. Bütün öğleden sonra TV’nin önünde oturur ve her akşam yemeğini sipariş etmek pek fazla bir deneyim değildir.

Yaşamınızda ve ilişkinizde kalite ve çeşitlilik getirmek için kişisel ve harici kaynaklara yatırım yapmanız gerekir.

Eşinizi küçük, düzenli olarak şaşırtmaya çabalayın. İlişkide mümkün olduğunca sık yenilik getirmeye çalışın.

10. Aşk hayatınızı güzelleştirin

En samimi anlarınız söz konusu olduğunda yine randevu alınır. Bir kez daha, maceracı olmak ve yeni şeyler denemek için açık olmak büyük fark yaratabilir.

Eşinizin duyularına hitap etmek ve arzularına ulaşmak için sürekli yeni yollar bulmanız gerekir.

Daha yeni duygusal düzeye ulaşmak için yeni pozisyonlar ve / veya konumlar deneyin, anı (mesajlar, notlar, telefon görüşmeleri yoluyla) ve ön sevişimi değerlendirebilirsiniz. Birbirinizin fantezilerine dalıp, sahip olmadığı ve asla ayrılmak istemediği kişiyi cesaret edin.

Makale boyunca paylaşılan tavsiye parçaları hakkında çılgınca müthiş hiçbir şey yok, ancak işte tam da bu nedenle – neden çalıştıklarının nedeni budur! Herhangi bir kişiye ve herhangi bir kişilik türüne uyarlar, başarılı ilişkilerde olanların nedeni budur ve onları bu ilişkilerde ne tutar.

Öyleyse, bu 10 kolay ve doğal şeyle olan ilişkinizi aydınlatmaya hazır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir