Diyet Yapmadan Kolay Kilo Verme Yolu

Amansız diyetlere girmeye gerek yok. Yemeden içmeden kesilmeye gerek yok. Zayıflamak için sağlıklı beslenmek yeterli. Siz de diyet yapmadan, kısıtlı diyet listelerine hapsolmadan kolayca zayıflayabilirsiniz. Diyetisyen Emre Uzun, sağlıklı ve diyetsiz zayıflamanın formülünü açıkladı. Beslenme uzmanı sayesinde hem sağlıklı hem de kalıcı zayıflamanın kapılarını aralıyoruz. Diyetisyen Emre Uzun‘un tavsiyelerine uyduğunuz taktirde haftada 3,5 kilo verebiliyorsunuz. Tatil ya da düğün öncesi fazlalıklarınızı atmanız için bundan daha iyi bir fırsat olamaz!

İlk Adım Proteine Geçiş

Sağlıklı beslenmenin de ilk kuralı bu olmalı. Protein tüketeceğiz. Un yok, şeker yok, hazır gıdalara elveda. Fast food yemiyoruz. Balık, tavuk, kırmızı et ve yumurta soframızın onur konukları. Ekmek yok. Salata, yoğurt, süt ve tereyağ yiyebilirsiniz. Bu noktada en önemli husus, yüksek protein alıp metabolizma hızını yükseltmek. Protein zayıflatır.

Abur Cuburdan Vazgeçiş

Artık paketli gıda tüketmiyoruz. Evimize ve soframıza hazır yemekler, paketlenmiş ve işlenmiş gıdalar sokmuyoruz. Her yemeğimizi kendimiz yapacağız. Acıktığımızda hiçbir şey bulamazsak ayran içelim, yoğurt yiyelim, salatalık kemirelim ama asla hazır abur cubur yemeyelim. Böylece vücudumuzu zayıflamaya hazırlıyoruz.

İçecekler de Tehlikeli

Kremalı ve şekerli çaylar ve kahveler gizli kalori bombalarıdır. Hazır üçü bir arada kahvelerden, kremalı ve soslu içeceklerden uzaktayız. Sek, şekersiz filtre kahve ve çayları içebiliriz. Yeşil çay, beyaz çay ve şekersiz her çeşit çay fazlaya kaçmamak şartı ile serbest. Kafeinin fazlası zarar. Bu nedenle gün içinde aldığınız kafeine dikkat edin. Çay ve kahveyi abartmaya gerek yok.

Yürümek, bisiklete binmek, merdiven çıkmak, ağırlık taşımak, ev işleri, temizlik yapmak gibi hareketlerle spor dışında da kalori yakın.

Açlık Diyeti 24 saatin belirli dilimlerinde aç kalırken belirli dilimlerini beslenmiş olarak sürdürmek demektir. Ara ara aç kalmak, kilo vermekte etkili ve kanıtlanmış bir yoldur. Kısa bir zaman diliminde yemeyi kısıtlamanız kalori alımınızı azaltabilir. 16 saatlik bir açlık dilimi sonrasında 8 saatlik beslenme dilimi, 20 saatlik bir açlık dilimi sonrasında 4 saatlik beslenme dilimi gibi protokoller uygulanabilir. Bu diyetin açlık diliminde egzersiz yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir