Diyete yeşil çay eklemek çok faydalı

Diyette olduğum şu son 2 yıldır öğrendiğim güzel bir bilgi var. Ve 2 senedir hemen her gün kesinlikle bu bilgiyi kullanıyorum. Her gün mümkün olduğunda demlemeye çalıştığım bitki çayları sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum. Özellikle örneğin yeşil çay beni çok rahatlatan bir bitki. Ödem konusunda da pek çok değişik bitkiden faydalanıyorum.

Kendimi şişkin hissettiğim zamanlar kesinlikle maydanoz yiyorum ve maydanozu sebze sıkacağında sıkarak yarım bardak maydanoz püresi içiyorum. Bilinen en etkili ödem söktürücü olan maydanoz, cilt güzelliği için de inanılmaz faydalar sağlıyor. Bazen maydanoz püremin içine yarım limon sıkıyorum.

Her gün abartmamak kaydı ile içilen 3 kupa bitki çayı zayıflamayı tetikliyor. Uzmanların tavsiye ettiği yağ hücrelerini parçalayan, yeni yağ hücresi oluşumunu önleyen, metabolizmayı çalıştıran, kabızlık gideren ve ödem atan en etkili bitkiler şunlar:

Beyaz çay
Yeşil çay
Mate yaprağı çayı
Funda yaprağı
Biberiye çayı
Maydanoz
Semizotu-çiğ tüketilmelidir
Pırasa-yemek olarak tüketilebilir

Dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkileri dengeli içmek. Aşırıya kaçmadan ve çok demli demlemeden her gün 3 öğün, 3 kere içmeniz yeterlidir. Fazla içmeniz böbreklerinize yük olacaktır. Her öğünden sonra, sabah,öğle ve akşam yemeği sonrasında bir dolu kupa içmenizi öneriyorum. Şeker eklememelisiniz. Tatlandırıcı da sağlığa zararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir