Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Güneşe güneşten koruyucu krem sürmeden çıkmak ciltte koyu lekelere ve esmerleşmeye neden olur. Hassas bir cildiniz varsa, güneş ışığı cildinizi karartır. Çil, leke, kahverengi cilt lekeleri, doğum lekeleri, izler ve ton farklılıkları cildinizdeki berraklığı alır götürür. Yanan, ve lekeye maruz kalan cildiniz, özellikle de yüzünüzde çiller, kahverengi güneş lekeleri oluşur. En kötüsü de cilt lekelerinin inatçı olmasıdır. Çiller, siyah ve koyu kahverengi güneş lekelerini beyazlatmak için doğal yolları deneyin. Faydasını göreceksiniz!

Bal ve Karbonatla Cilt Beyazlatma

Bal ve karbonat cildi aydınlatır. Güneş lekelerini siler. Bu reçeteye uyduğunuz taktirde, birkaç ay içince cildinizin aydınlandığını, lekelerin renklerinin açıldığını ve cildinizin daha berrak olduğunu fark edeceksiniz. Balla karbonat cilt beyazlatma yöntemleri içerisinde oldukça etkili seçeneklerden bir tanesidir. Bal karbonat maskesi uygulayanlar daima sonuçtan memnun kalmıştır. Yapmanız gereken oldukça basit. Biraz karbonatla, doğal çiçek balını karıştırın ve temiz cildinize uygulayın. 20-30 dk. beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Son olarak her zaman kullandığınız favori nemlendiricinizi uygulamayı ihmal etmeyin.

Limon ve Karbonatla Cilt Beyazlatma

Limonun cilt rengini açtığı biliniyor. Limonla karbonatı karıştırıp cilde tatbik etmekse çifte beyazlatıcı etki sağlıyor. Limon ve karbonatla güneş lekelerini silmek için yapmanız gereken şey, 1 tatlı kaşığı karbonata yarım limon sıkmak ve bu limonlu karbonat karışımını güneş lekelerinin üzerine uygulamak. Maskeyi uyguladıktan sonra, 30 dakika bekleyin ve ılı suyla temizleyin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayın. Lekeler silinene kadar ısrarla devam edin.

Yulaf Unu ve Karbonatla Cilt Beyazlatma

Güneş lekeleri, çilleriniz, sivilce izleri ve esmer teni soyup, alttan taze deriyi getirmek üzere uygulayacağınız bir diğer doğal cilt beyazlatma yöntemi de bu. Yulaf unuyla karbonat maskesi yapmak. Bu yöntem için, kabartma tozuyla bir miktar suyu karıştırın ve 2 yemek kaşığı yulaf unu ilave edin. Etkilenen cilde uygulayın. Yavaşça peeling yapın ve yıkamadan önce 2-3 dakika açık bırakın. Su yerine sulu kısmından ev yapımı doğal mayalanmış yoğurt da tercih edebilirsiniz. Yoğurdun da cilt beyazlatma etkisi vardır.

Elma Sirkesiyle Cilt Beyazlatma

  • Elma sirkesi deriyi derin tabakalardan eksfoliye alır.
  • 3 çorba kaşığı elma sirkesi ile 2 çorba kaşığı kabartma tozu karıştırın.
  • Bu macunu etkilenen deri üzerine uygulayın.
  • 15 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın, ardından soğuk olarak yıkayın.
  • Cildi kurulayın ve nemlendirici uygulayın.
  • Bu işlemi haftada bir veya iki kez tekrarlayın.
  • Not: Hassas cildiniz varsa, 2 çorba kaşığı elma sirkesi 1 çorba kaşığı su ile seyreltin.
  • Biraz taze limon suyu ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir