Doğal Yollarla Saç Rengini Açmak ve Saç Boyasını Akıtmak

Bal doğal olarak hidrojen peroksit içerir diyebiliriz, doğal bir beyazlatma maddesi içerir ve saç rengini açmak için oldukça faydalıdır. Bal ve tarçın bir araya gelince saçınızda ufak dokunuşlar elde edebilirsiniz. Kahverengi veya siyah saçlarınızda kırmızımsı vurgular istiyorsanız, bu karışımı da deneyebilirsiniz. Çoğu tarifte tarçın ve bal eşit miktarda artı artı kremi veya zeytinyağının bir parçasıdır. Hepsini karıştırın, saçlarınıza masaj yapın ve durulamadan önce yaklaşık bir saat bekletin. Diğer doğal saç boyaları gibi, istediğiniz sonuçların elde edilmesi için bunu birkaç kez yapmanız gerekebilir.

Önce bal ve tarçının etkilerine göz atalım.

Size yeni öğrendiğim ve bayıldığım bir saç aydınlatma tekniğini anlatacağım. Eminim uyguladığınızda siz de bayılacaksınız.

Eşit miktarda tarçın, bal ve saç kremi kullanmaya çalışın.

Burada tarçının en az 3 yemek kaşığı olması gerekir. Muhtemelen yaklaşık 4 veya 5 kaşık kullanılır. Kapağı çalkalayıp bir kaseye koyun.

Birkaç yemek kaşığı bal alın ve kaseye koyun. Bir kaşıkla yumuşatmak için saç kremi ile karıştırın ve tarçınla karıştırın.

En az 30 dakika bekletmek gerekir. Nemli saça uygulayın ve streç filme saçınızı sarın. 30 dk/1 saat sonra ılık suyla yıkayın.

Papatya ile saç rengini açmak

Papatya çayı, altın renk saç tonlarına ulaşmak için iyi bir seçenek. Aktardan kuru papatya alın ve demleyin ve sonra duş esnasında şampuanın ardından saçlarınızı onunla durulayabilirsiniz. Çayları birkaç kez saçınıza dökmeniz (tekrar kullanabilmeniz için bir kap ya da lavaboya koymanız gerekir) ve daha sonra temiz su ile durulamadan önce en az bir saat boyunca saçınızda papatya çayının kalmasına izin verin. Daha kolay, daha kademeli bir yöntem için, kendi papatya saç kremi yapabilirsiniz.

Saç rengini açmak için papatyalı saç kremi yapıyoruz:

Neye ihtiyacınız olacak:

 • Normal bir saç bakım kremi
  Papatya çayı
  Sızma zeytinyağı
  Bal
  Her şeyi saklamak için bir şişe
  Karıştırma için bir kaşık

Talimatlar:

 1. Maske yapacağınız kaba bir miktar saç kremi doldurun. Miktar değişir. Genellikle kabın dörtte biri ile başlıyorum.
 2. Demlenip soğumuş papatya çayını ve sızma zeytinyağını yavaşça karıştırın.
 3. Daha fazla kremi, çayı ve sızma zeytinyağı ilave etmeye devam edin. Kremalı kalın çorbaya benzer bir doku elde etmeye çalışın.
 4. Kabın üst kısmına yaklaştığınızda, biraz bal karıştırın. Bal, saçtaki boya akıtma ve aydınlığın çoğunu yapacaktır, ancak içinde doğal peroksit olduğu için fazla eklemek gerekmez.
 5. Kabı kapatın ve işiniz bitti! Her kullanımdan önce sallayın.

Haftada birkaç kez kullanın. Haftada 3-4 defa kullanıyorum. Sonuçlar 3 hafta sonra görülür ve kullandığınız sürece etkisi artarak devam eder.

Papatya çayı saçları aydınlatıcı nitelikte ve anti oksidanlara sahip olması, balın çok nemlendirici olması ve saçları hafifletmek için doğal peroksitlere sahip olması ve sızma zeytinyağı peroksit hızlandırıcı olarak çalışır ve ayrıca saçları nemlendirir. Saç kremi, diğer kremi yapacak şeyleri yapar, ancak bu deney için çoğunlukla diğer tüm bileşenleri bir arada tutmak için bir temel oluşturur.

Saç renginizi açmak için bu işlemleri en az 4 hafta devam ettirin. Yılmak yok!

Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir