Domates, patates, limon ve Aloe vera maskesiyle cilt bakımı

Domates dilimlerinden yapılmış doğal bir maske, yorgun, matlaşmış ve gerilmiş cildiniz için harikalar yaratabilir. Yumuşak, nemli ve genç cildinizi geri almak için haftada bir kez 20 dakika boyunca domates dilimleri uygulayın. Cildinizde iltihap varsa yüzünüzde domates suyu ovun. Cilt tonunuzu iyileştirmek için domates posası ve zeytinyağı kullanarak doğal bir maske hazırlayın.

Patates, genç cilt için harika bir çözümdür. Aydınlatmada ve cildin sesini dengelemek için kullanılabilir ve ayrıca kırışık önleme etkisi vardır.

Her gün 15 dakika boyunca bir patates maskesi uygulayın. Çiğ patates posası veya meyve suyu kullanabilirsiniz. Cilt esnekliği ve net yüz hatları için patates maskesine biraz limon suyu eklemeyi deneyin.

Limon, cildi beyazlatmanın ve yaş noktalarından ve akne etkilerinden kurtulmanın harika bir yoludur. Limon cilt tonu yumuşatır ve daha parlak, daha düzgün bir cilt fark edersiniz.
Tonlamalı losyon olarak limon suyu kullanın, günlük olarak yüzünüze sürtün.

Aloe vera suyunu veya yapraklardaki posayı düzenli olarak kullanın ve cildinize inanılmaz şeyler olmasını bekleyin. Aloe maskeleri size parlak ve parlak cilt verecektir. Aloe, koyu lekeleri ve sivilce izlerini silmekte yardımcı olur ve hatta minör yanıkları tedavi eder.

Tonlama losyonu olarak aloe suyu kullanın ve her gün cildinize uygulayın. Hamuru maske olarak haftada bir kez 10 dakika uygulayın.

Salatalık maskesi akne tedavisinde çok etkili bir çare. Hıyar ayrıca cildinizin canlılığını ve gençliğini de destekler.

Salatalık kesin ve yuvarlak dilimleri yüzünüze en az 15 dakika boyunca uygulayın. Bu yöntemi haftada birkaç kez kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir