Dr. Oetker Osmanlı Ekmeği Karışımını Yaptım

Osmanlı Ekmek Karışımı – Dr. Oetker hazır karışım un bu aralar marketlerde sık sık rastladığımız aktüel ürünlerden. A 101, Bim ve Şok gibi marketlerde siz de rastlarsınız. Fiyatı 3.95 tl. Yani oldukça uygun fiyatlı bir ekmek karışımı. Benim de adı dikkatimi çekti. Osmanlı Ekmek Karışımı oldukça ilgi çekici geldi. Osmanlı Ekmek Karışımı – Dr. Oetker yanı sıra çok tahıllı ekmek, köy ekmeği, ayçekirdeği karışımı gibi çeşitleri de var. Ben osmanlı ekmeğini yaptım, denedim ve tadına baktım. Tecrübemi sizinle paylaşmak istedim. Dr. Oetker Osmanlı Ekmek Karışımı’nı denedim ve fotoğraflarını sizinle paylaşmak istedim.

Hemen merak ettiğiniz şeylere geçeyim. Ben beğenmedim. 3.95 tl ona vereceğime kepekli ya da tam buğday ekmeği alıp, içine çörek otu, pul biber, kekik, nane falan katarım. Kendim çok daha güzel ekmekler yaparım. Tadını hiç de ilginç bulmadım. Hatta kendim iyi ki de içine ekstradan çörek otu eklemişim. 2 yemek kaşığı çörek otu eklemiştim. Çünkü çörek otunu çok severim. İçindekiler kısmında çörek otu yazıyordu ama malzemeleri döktüğümde rastlamamıştım. Tarçın, fesleğen falan da yazıyor ama beklentiye girmeyin çünkü tadı yok. İyisi mi siz sarımsaklı kekikli zeytinli ekmek formuna dönüştürün. Kendi yorumunuzu katın. Çünkü bu ekmek karışımı kesinlikle çok yavan ve sıradan.

Olsun ben meraklıyım ve denemeliyim diyorsanız, deneyin ve siz de yazımızın altına yorumunuzu mutlaka bırakın.

Eğer şimdiki aklım olsaydı, bu karışımın içerisine ekstradan kekik, zeytin, sarımsak, biraz da sıvı yağ eklerdim. Böylece en azından tadı biraz daha zenginleşmiş olurdu. Kuru fesleğen, kuru domates, biraz daha tarçın, biraz daha tuz ve tercihe göre başka baharatlar eklenebilir. Sade şekilde yaptığınızda inanın hiçbir esprisi yok. Yani sizi şaşırtacak bir tadı yok. Kokusundan da belli zaten. İşte osmanlı ekmeğinin pişmiş hali.

Bu ekmeği ben küçük küçük yaptım. Yani tek parça değil de porsiyonlara bölerek pişirdim. Tek parça da yapabilirsiniz. Size kalmış.

Osmanlı Ekmek Karışımı

Zengin içerikli, hazırlaması çok pratik, nefis Osmanlı Ekmek Karışımı paketinde un karışımı, keten tohumu, haşhaş, kavrulmuş arpa unu, fesleğen, tarçın, çörekotu gibi geleneksel Osmanlı mutfağı esintileri taşıyan çeşide özel tahıl karışımı ve instant maya bulunuyor.

Hazırlaması son derece kolay olan Dr. Oetker Osmanlı Ekmek Karışımı, sadece su eklenerek hazırlanıyor. İster fırında, ister ekmek makinasında da pişirilebiliyor.

Dr. Oetker Osmanlı Ekmek Karışımı’nın hazırlık aşamaları, her zaman olduğu gibi ürün paketinin üzerindeki fotoğraflar ile desteklenerek anlatılmakta. Bunun yanı sıra Dr. Oetker Deneme Mutfağı tarafından hazırlanmış olan ürün videosunu, paketin üzerindeki QR kodu akıllı telefonunuza okutarak veya Dr. Oetker Türkiye Youtube kanalını ziyaret ederek izleyebilirsiniz.

100G PAKET İÇERİĞİ
Enerji 1016kJ
Protein 7.7g
Karbonhidrat 50g
Yağ 1g

Bu ürünün alerjik reaksiyonlara veya intoleransa neden olabilecek etiketlenmesi yasal olarak zorunlu içerikleri aşağıda listelenmiştir.

buğday unu
buğday kepeği
buğday gluteni
arpa unu
çavdar maltı

Ağırlık: 507g

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir