Elma vücut tipi olan kadınlar nasıl giyinmeli?

5f62f74c46e3d52c6c0414e5653a2454Elma tipi vücut, kadınlarda karın bölgesinde yoğunlaşan yağlarla belli olur. Bel kalındır. Göbek bölgesi de yağlanır. Kollar ve bacaklar incedir. Genellikle bacak yapısı güzel olur. Kollar ve baldırlar fazla yağlanıp kalınlaşmaz. Yağlar daha çok bel simidi ve göbek bölgesinde yoğunlaşmıştır. Sırt bölgesi de yağlanır. Kilo, göbek ve sırttan alınır. Elma tipi kadınlar, kollarını ve bacaklarını rahatça sergileyebilirken göbek bölgesini kamufle etmeye yönelik giyinmelidir.

Elma tipi şişmanlık karın, göbek ve bel çevresinde biriken yağlardan oluşan bölgesel şişmanlıktır. Elma tipi şişmanlık tipindeki kadınların kolları ve bacakları ince, kalça ve basenleri de küçüktür. Sorunlu olan bölgeler bel ve göbek bölgeleridir. Bel kalındır. Kadınsı kıvrımları yoktur.

Elma tipi şişmanlığa armut tipi şişmanlıktan geçiş olur. Kadınlar yaşlandıkça armut tipinden elma tipine geçer. Göbek gittikçe yağlanır. Bacaklar incelir, kollar incelir.

Eğer elma tipi şişman bir kadınsanız; Kemer, belinizden yukarısı ve aşağısı arasında çok doğal bir oran sağlamanıza yardımcı olur. Kalın modelleri daha çok tercih edin. Konik ve dar pantolonlardan uzak durun. Boot-cut ve geniş paça pantolonlar tam size göre! Dar modeller tercih ederseniz vücudunuzdaki asimetriyi ön plana çıkarmış olursunuz.

Elma Tipi Vücutlar İçin Stil Önerileri

  • – İlgiyi bel bölgenize toplamayın.
  • – V yaka tişörtler giyin. Bu tip tişörtler gövdenizi daha uzun gösterecektir.
  • – Yanlardan tutturulan V yaka üstler, hırkalar tercih edin.
  • – Kemerinizi kalçanızın en dar olan kısmına dolayın.
  • – Karın şişliğinizi dekoltesi açık elbise ve body’lerle örtün.
  • – Büyük neden tişörtler giymekten sakının.
  • – Düşük belli ve dar kot pantolonlar giyin. Birçok vücut tipi için şık dururlar.
  • – Bacaklarınızı vurgulamak için kısa etekler giyin. Böylece bedeninizin üst bölgesinden dikkati dağıtmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir