En güzel kadın parfümü kokusu hangisi?

Güzel kokan kadın parfümleri erkekler tarafından da seviliyor. Yaz bitti kış ayları yakında. Kış aylarına özgü derin kokular da kullanılmaya başlandı. Çok kaliteli, kalıcı ve herkes tarafından beğenilen kadın parfümlerini merak edenler için bir araştırma gerçekleştirdim. Buna göre, bu parfümler herkesin hoşuna gidiyor.

Özel günlerde kullanılabilecek kadın parfümleri, günlük hayatta da rahatlıkla sıkılabilir. Her kadın tarafından kullanılabilecek bu parfüm kokuları erkekleri de cezbediyor.

Baharatlı, odunsu, pudra, çiçeksi ya da meyvemsi kokular…Sizin favori kokunuz hangisi?

The One Desire – Dolce&Gabbana
Just Cavalli – Roberto Cavalli
L’Ambre des Merveilles – Hermes
Miss Dior Le Parfum – Dior
Opium Vapeurs de Parfum – Yves Saint Laurent
Allure – Chanel
Obsession – Calvin Klein
Amor Amor – Cacharel
212 Sexy – Carolina Herrera
Addict – Christian Dior
Youth Dew – Estee Lauder
L’Instant de Guerlain – Guerlain
Aromatic Elixir – Clinique
Romance – Ralph Lauren

Kendimize yakışan, bize uyumlu kokuyu nasıl seçeriz?

Eğer kullandığımız parfüm kokusu bize yani tenimize uyumlu değilse, sıktığımız parfümün kokusu tenimizde kalıcı olmaz, kısa sürede uçar gider. Çünkü tenimiz kendine uyumlu olmayan parfüm kokusunu bilir ve böylece onu arındırmak için uçup gitmesini sağlar.

Bunun için kokuyu bilek içine sürdükten yarım saat sonra koklamak gerekir. Koku, tenle kaynaştıktan sonra duruşuna bir bakıp, ondan sonra almaya karar vermeli. Yemek yemeden önce koku seçilmeli. Yemek yedikten sonra özelikle de baharatlı ve yağlı bir yemeğin üzerine koku seçersek aldığımız besinlerden dolayı değişen ten salgımız koku seçiminde bizi yanıltacaktır. Sağ ve sol bilek içine deneyerek kokuyu sıkmak gerekir. Cildimizin en duru ve temiz olan yeridir, koku seçiminde yardımcı olacaktır. Kol üstüne, el üstüne sıkılarak yapılan seçimler yanıltıcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir