Gevşeme için en iyi Bitki Çayı, stres azaltıcı çaylar

Stres zamanlarında gevşetici rahatlatıcı bitkisel çaylar bizi rahatlatır. Uykusuzluk, gerginlik, asabiyet durumlarında rahatlatıcı, uyku getirici, gevşetici çaylar içilmelidir. Rahatlatıcı bitkisel çaylar, gecenizin daha huzurlu ve sakin geçmesini sağlar. Son bahar aylarında, çoğumuz son bahar depresyonu yaşarız. Gevşetici çaylar son bahar depresyonuna da iyi gelmektedir. Gergin ruh halinin daha dingin olmasında faydalıdır.

Kediotu çayı sakinleştirir

Kediotu çayı sakinleşmenize yardımcı olabilir en etkili çaylar biridir. Bu çay yapmak istiyorsanız, bir çay kaşığı kurutulmuş yaprak kediotunu, kaynamış 250 ml suya ekleyin ve demlenmesini bekleyin. Çayınız içmeye hazır. Yatmadan önce, uykusuzluk çektiğinizde içebilirsiniz.

Melisa nane çayı

Melisa nane de dinlenmek için çok yararlı ve tamamen güvenlidir. onun sakinleştirici özellikleri sayesinde, melisa, nane doğal tıp maddelerden biridir.

Bu çayı hazırlamak için, bir kuru melisa nane yaprakları çay kaşığı (küçük parçalar halinde kesilmiş) ve kaynar su 250 ml hakkında gerek. Hazırlamak ve bu çayı hazırlamak ve kediotu çayı tüketmek aynı şekilde tüketmek.

Ihlamur çayı

Ihlamur çayı rahatlamak istiyorsanız son derece yararlıdır. Bu hazırlanan ve çay önceki iki tür aynı şekilde tüketilir. Sen kaynar su kurutulmuş ıhlamur ağacı yapraklarının çay kaşığı (küçük parçalar halinde kesilmiş) ve 250ml gerekir.

Fesleğen çayı

Fesleğen çayı değil sadece sakin olur, ama aynı zamanda mesane ve idrar kanalı iltihabı ve solunum ve sindirim sorunları için yararlı. Bu çayın tek yan etkisi midede gaz birikmesidir. Gaz sancınız olabilir. Bu çayı hazırlamak için, size kurutulmuş (küçük parçalar halinde kesilmiş) fesleğen ve kaynar su 250 ml bir çay kaşığı gerekir.

Fesleğen ve yaklaşık 20 dakika bekletin kaynar su ekleyin. Sonra süzün ve sıcak iken içilir.

Dinlenmek için çay hazırlamak için, aynı zamanda kaynar su 250ml eklemek gerekir hangi kurutulmuş nane yaprakları (küçük parçalar halinde kesilmiş) ve kekik aynı miktarda ya da kurutulmuş şerbetçiotu kozalağı (küçük parçalar halinde kesilmiş) bir çay kaşığı kullanabilirsiniz .

Bu derin kaygı ya da daha ciddi ruhsal sorunlar diğer herhangi bir şekilde muzdarip bu bitkisel çaylar size yardımcı olamayacağını vurgulamak önemlidir. Böyle bir durumda size en kısa sürede doktorunuza danışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir