Göbek Yağlarını Yakan, Karın Küçülten Diyet

Abur cubur, gece yemekleri, yağlı hazırlanan her çeşit tost, sandviç ve ekmek arası atıştırmalıklar, patates kızartması, kola, gazoz ve hazır içeceklerle aranız iyi ise muhtemelen eritmek istediğiniz bir göbeğiniz de var. Karın yağlarını eritmek ve zayıflamak için öncelikle saydığımız bu yiyecek ve içeceklerden elinizi çekmeniz gerekiyor. İşte zayıflamanın ilk adımı bu. Bunları hayatınızdan çıkardığınızda zaten kocaman bir adım atmış olacaksınız.

Göbek yağlarınız daha hızlı ve kolay erimesi için yapmanız gerekenleri sıraladık. Bu şekilde beslenmek ve beslenme düzenine böyle yön vermek sizi sağlıklı ve kalıcı zayıflığa ulaştıracak.

Badem, ceviz ve fındık gibi kuru yemişler, karın bölgesini inceltiyor ve tokluk hissi sağlıyor. Ara öğününüzde kendi avucunuzun içi kadar yediğinizde hem açlık krizini önlemiş olursunuz hem de aşırı kalori alımın önüne geçersiniz.

Diyette de olsanız herkesin bir miktar yağa ihtiyacı vardır. Zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar, kolesterolünüzü kontrol altında tutar ve tokluk hissi sağlayarak açlık krizlerini önler.

Baklagiller; oldukça düşük kalorilidirler ve içeriklerindeki yüksek protein ve lif değerleri ile zayıflamayı kolaylaştırırlar. Haftada bir kez tükettiğinizde, vücudunuza zararlı doymuş yağlar yerine yüksek oranda lif yüklemiş olursunuz.

Bir büyük bardağı yalnızca 68 kalori olan bu içeceğin besin değerleri şöyle; 11 gram karbonhidrat, 7 gram şeker, 15 miligram sodyum, 2 gram lif ve 1 gram protein.

Malzemeler:
3 adet brokoli çiçeği
2 adet karnabahar çiçeği
2 dilim ananas
1 bardak demlenmiş yeşil çay

Hazırlanışı:
Brokoli, karnabahar ve ananasları birkaç parçaya bölün.
Doğradığınız malzemeleri 20-30 saniye kadar blenderdan geçirin.
Daha sonra bu karışıma yeşil çayı ekleyin. Bir 5 saniye kadar daha karıştırın.

Protein; tokluk hissi verir, kasları kuvvetlendirir ve vücudunuzu zinde tutar. Kahvaltıda tüketeceğiniz günlük 30 gram protein, açlık krizlerinin önüne geçer ve gün içinde karbonhidratlı ve yağlı atıştırmalıklara yönelmenize daha az neden olur.

Ayrıca yüksek protein tüketerek geçirdiğiniz öğünler, %30 oranında daha hızlı çalışmasına neden olur.

Yoğurt yiyenler, daha fazla kilo vermekle birlikte, kaslarını korumayı başarıyorlar. Vücutlarındaki fazla yağları erittikleri için zayıflıyorlar. Hatta yağların çoğu, en zor inceldiği düşünülen karın bölgesinden gidiyor.

Kalsiyum kaynağı olan süt ürünleri yağ yakıcı besinlerin başında geliyor. Az yağlı süt, yoğurt ve ayran yağ yakımını yükseltiyor.

Süt ya da yoğurt tüketirseniz; hem kilo veriyorsunuz, hem kemikleriniz sağlam oluyor, hem de yüksek tansiyon riskiniz azalıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir