Gözaltı morlukları nasıl geçer?

Gözaltında morluk oluşması kişiyi yorgun ve olduğundan yaşlı gösterir. Çoğu insan gözaltı morluklarıyla başa çıkamaz. İnatçı bir sağlık sorunudur ve kozmetik olarak da problem teşkil eder. Gözaltı morluklarını geçirmek için önce sağlığına dikkat etmelisiniz. Sağlıklı bir hayat, bakım ve biraz da özenle sizin de gözaltlarınız daha sağlıklı görünebilir. Gözaltı mor halkalarını geçirmek için doğal formüller de deneyebilirsiniz. Doğal cilt bakım maskeleri gözaltı morlukları için etkili ve faydalıdır.

Göz altı morluğu neden olur, göz altları neden kararır, göz altı şişliklerinin nedenleri nelerdir, göz altlarındaki şişkinlikler ve şişlikler nasıl geçer, göz altındaki morluklar nasıl iyileşir? Sizin de göz altlarınız yaşlandıysa mutlaka okuyun! Pek çok kadının ortak sorunu işte bu. Kahverengi göz altı halkaları, inmeyen şişlikler, yorgun ve yaşlı bir ifade. Doğrusunu öğrenin siz de gençleşin.

Başlıca yaptığımız yanlışlar:

Çok az su içmek
Yeterince sıvı tüketmemek
Sağlıksız beslenmek
Karaciğer hastalıkları
Stres
Çok tv seyretmek
Yanlış ve kalitesiz makyaj ürünleri kullanmak
Yeşil yapraklı sebzeleri tüketmemek

Göz altı şişliği ve morluğu yaşamamak için ne gibi önlemler almalı?

Uykusuzluk, stres, uzun iş günü, TV ve yorgunluk…

Bütün bu faktörler göz yorgunluğu, göz çevrelerinde ya da altında oluşan morluk, halka ve şişliklere katkıda bulunur. Bir bilgisayara bakarak harcanan saatler göz torbalarını kötü etkileyecektir. Gözlerinize hak ettikleri molayı vermek için düzenli olarak ara verin ve şekerleme yapın. Stresli gözler küçük bir yardımla canlandırılabilir; C vitamini içeren nemlendirici ve göz toparlama jeli size yardımcı olacaktır. Böylece nem kazanan gözlerinizin enerjisi yenilenir ve koyu halkalar azalır. C vitamini ile birlikte ince çizgilerin görünümünü azaltmak için antioksidan dolu hidrasyon anlık bir etki yapar.

Vücudunuzun su tutması, göz çevrelerinde ve gözaltında şişliğe sebep olabilir. Su tutma döneminin adet öncesi dönem belirtisi olup olmadığına dikkat edin. Eğer öyleyse yeşil çay gibi doğal diüretikler kullanın ve dehidratasyona katkıda bulunan tuzlu gıdaları ortadan kaldırın. Ayrıca göz çevresindeki şişliklere yardımcı olması için organik içerikli dengeleyici antioksidan serumlar kullanabilirsiniz. Şişlikleri veya koyu halkaları azaltarak yatıştırabilirsiniz.

Göz altı şişlikleri yorgunluktan mı oluşur?

Yorgun ya da fibromiyaljiden mustaripseniz diyet önemlidir.

Vücudunuzda proteinler, esansiyel yağlar ve B vitamini eksik olabilir.

Diyetinize yağsız et ve balık, süt ürünleri, vitamin B-12 daha fazla dahil olmalıdır. Göz kreminizi de cildinizin besleyicisi olarak düşünün, maksimum oranda yaşlanmayı önlemek ve nihai olarak cilt beslenmesi için, elma kök hücresi ve üzüm bileşenli kremler tercih edilebilir. Bu tür göz lifting kremleri ile göz çevrenizi ve göz altınızı beslemek size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir