Her kadının bilmesi gereken güzellik sırları

Kadınca sırlar. Her kadının mutlaka bilmesi gereken pratik güzellik bilgileri. Çatlak dudaklar için, kırık tırnaklar için belki de hiç aklımıza gelmeyecek olan pratik bilgiler var. Her kadın güzel ve cazip olmak istiyor. Neyse ki, canlı bir görünüm elde etmek için pahalı güzellik ürünlerine para savurmaya gerek yoktur. En iyi sonucu elde etmenize yardımcı olacak etkili ev ilaçları vardır.

Tuzlu su çözeltisi şişmeyi azaltmaya ve yüzünüze yeni bir görünüm vermeye yardımcı olacaktır. Yüzünüz şişse eğer yüzünüze tuzlu su uygulayın ve farkı görün. Tuzu suda eritin. Tuzlu suyu havluya emdirin ve 10 dakika boyunca yüzünüze uygulayın.

Dudaklarınızı bir doğal yağ ve bir diş fırçasıyla daha dolgun ve daha seksi yapın. Dudaklarınıza şeftali yağı, badem yağı veya düzenli dudak balsamı için herhangi bir kozmetik yağ uygulayın. Sonra yumuşak bir diş fırçası ile ve 1 dakika boyunca dudaklarınıza hafifçe ovalayın.

Zeytinyağını parlayan ve nemlendirilmiş cildi elde etmek için kullanın. Yüzünüzü zeytinyağıyla masajlamak, cildi temiz, yumuşak, pürüzsüz ve mat yapmaya yardımcı olur. Önce yüzünüzü alın ve sonra yağını yüzünüze yaklaşık 7 dakika boyunca masaj yapın. En iyi sonuçları elde etmek için, 4-5 günde bir prosedürü tekrarlayın.

Bal, iltihaplanmayı azaltmaya ve akne kurutmaya yardımcı olabilir. Büyük bir randevu ya da önemli bir toplantıdan önce yüzünüzde bir sivilce bulursanız, çabucak yokolmanın bir yolu var. Akne üzerine bir miktar bal tatbik edin ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu yöntem bir sivilcenin boyutunu azaltmanıza ve daha az fark edilmesini sağlayarak makyajla kolayca gizleyebilmenize yardımcı olacaktır.

Bu sinir bozucu sivilcelerden kurtulmanın bir başka yolu göz damlası kullanmaktır. Bir pamuklu bezin kızarıklık derecesine indirgeyerek göz damlalarını azaltın ve 3-5 dakika boyunca dondurucuya koyun. Daha sonra pamuklu bezin iltihaplı bölgeye hafifçe bastırın ve sivilce neredeyse fark edilmeyecek hale gelir.

Bir bardak sıcak su veya çaydana bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışıma bir pamuk yatağı ıslatın ve gözlerinizin altındaki alana uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekleyin, daha sonra kalıntıları yıkayın ve nemlendirici bir krem ​​kullanın. Bu işlemi her gün tekrarlayın; sonuçlarınızı yakında görürsünüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir