Hızlı Zayıflama

Hızlı kilo vermek her kadının hayali. Ve günümüzde kadınlar kadar erkekler de kilo kontrolüne önem veriyor. Hızlı zayıflamak için şok diyetler yapılıyor. Uzun süren açlıklara baş vuruluyor. Oysa şok diyetler ve açlık orucu son derece sağlıksız. Sağlıklı ve kalıcı zayıflamak için sağlıklı ve doğru besinler tüketmek gerekiyor. Hızlı zayıflamanın yolu, doğru gıdaları tüketmekten geçiyor. Kadınca Sitesi olarak size hızlı zayıflamanın formülünü çıkardık. Detaylar yazının devamında…Protein Tüketmek Zayıflatır

Karbonhidratı azaltıp, proteini artırın. Sofranıza sağlıklı protein kaynakları ekleyin.Yumurta, et, tavuk, hindi ve balık gibi sağlıklı proteinler tüketin. Tabağınızda muhakkak bu proteinlere yer açın. Yoğurt yemeyi ihmal etmeyin. Yoğurt, zayıflama rejimi içinde özel bir yere sahiptir. Zayıflamak için yoğurt tüketmeyi ihmal etmeyin. Ayran, cacık, dereotlu ya da haydari şeklinde sık sık yoğurt tüketin.

Bol Bol Su İçin

Su içmeden zayıflayamazsınız. Zayıflamak için su içmek zorundasınız. Kilonuzu baz alarak gün içinde en az 1,5 litre su içmeye özen gösterin. Yalnız tabii ki her şey gibi suyun fazlası da zararlıdır. Aşırı su içmeyin. Su içerken dengeyi iyi tutturursanız, daha kolay ve hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz. Hızlı zayıflamanın ön kuralı, gün boyu su içmeyi unutmamaktır.

Yürümek Zayıflatır

Her gün en az 20 dakika postacı gibi hızlı adımlarla, ya da yavaş ama en az 1 saat yürüyün. Yürüyüş süreniz kısa ise hızlı, uzun ise yavaş adımlarla yürüyüş yapın. Unutmayın ki hareket etmeden kilo vermek zordur. Zayıflamak için hareket etmek şarttır. Kilonuza ve kondisyonunuza göre yürüme hızınızı ve sürenizi ayarlayın. Zamanla hızınız, süreniz ve kondisyonunuz artacak. Yürümekten korkmayın. Yürümek kilo verdirir. Zayıflamak için adım atmalısınız.

Yeşil Çay İçmek Zayıflatır Mı?

Yeşil çay için. Yeşil çay içmek zayıflatır. Her gün yeşil çay içerek siz de daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Yeşil çay içinde bulunan bileşenler sayesinde metabolizmanızı hızlandırır. Daha fazla kalori harcamanızı, yaktığınız yağları vücudunuzdan daha hızlı atmanızı sağlar. Abartıya kaçmadan, her gün akşam saatleri dışında yeşil çay içebilirsiniz. İçerdiği kafein nedeniyle uykunuzu kaçırabilir. Bu nedenle akşam saatleri dışında, öğleden önce ve öğleden sonra en geç 17:30’a kadar içebilirsiniz. Böylece uykunuza olumsuz etkilerinden korunabilirsiniz.

Uykunuzu tam ve sağlıklı almalısınız. Ne çok aşırı ne de çok az. Her gece 12:00’den önce uyumuş olmalısınız. Böylece uyurken de yağ yakmaya devam edebilirsiniz. Biyolojik saatinizi buna alıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir