İlk buluşma kuralları

ilk-bulusmaYeni biriyle tanıştınız ve ilk buluşma günü yaklaşıyor. İlk buluşma, ilk intiba demektir. İlk izlenim oldukça önemlidir. Yeni biriyle tanıştığımızda, derler ki, ilk 7 dakikada o kişinin aklında belli bir kalıba oturuyormuşuz. Yani 7 dakika içinde o kişi bizi ya sevecek ya da bizden hoşlanmayacak. Ortası yok. Onu etkilemek için tam olarak 7 dakikanız var. Bu zamanı iyi kullanın. İlk buluşmada nasıl davranılır, nasıl konuşmak gerekir, neler yapılır ve ilk buluşma gününde neler yapılmaz. Hadi bakalım sizin için de, benim için de iyi bir ilk buluşma olmasını diliyorum. Başlıyoruz.

kadinca.org olarak sizler için güzel bir ilişki tavsiyesi hazırladığımı düşünüyorum. Kendi tecrübelerim de az değil hani. 33 yaşında bir kadın olunca, hayata ve ilişkilere dair pek çok yaşanmışlık oluyor haliyle. Pek çok ilk buluşma yaşamış bir kadın olarak size vereceğim ilk tavsiye; öz güvenli olun ama öz güven ile ukalalık arasındaki ince çizgiyi sakın aşmayın. Kendinize güvenin ancak en iyisinin siz olmadığınızı da bilin.

Göz teması kurmaktan korkmayın. Gözler kalbin aynasıdır. Gözlerine, kendinizden emin bakın. Göz teması, sosyal güvenin, açıklığın ve dürüstlüğün evrensel bir göstergesidir. Tüm iletişimin yarısından fazlası görsel ve sözlü değilken, bir kişinin gözlerine baktığınızda anında bir benzerlik artışı elde edersiniz. Kendine güvenen ve ürpertici arasındaki doğru dengeyi korumaktan endişe duyuyor musunuz? 60:40 oranını aklınızda tutun ve kazanan tarafta olun.
ilk-bulusma-tuyolari
Siz gülümserseniz dünya size gülümser. Gülümsemekten korkmayın. Gülün. Güler yüzlü olun. Böylece pozitif görünür ve her yerde artı puan toplarsınız. Her sosyal karşılaşmayı orijinal bir gülümseme ile donatın ve yeni insanlarla tanışırken daima güler yüzlü olun. İnsanlar başkalarını kendilerini nasıl hissettiklerine göre sever ve hatırlarlar; Gülümseme, endorfinleri tetikler ve bu nedenle sizi doğal olarak insanların zihinlerinde refah duygularıyla ilişkilendirir.

7 saniye içinde bir sürü sinyal gönderilebilir, bu yüzden onları saymaya ve toplantı yaptığınız kişinin açık ve güvenilir olduğunuzu bilmesine izin verin. Beden dilinizle beraber rahatlamaya çalışın: Ceketinizi açın, dik durun, kollarınızı serbest bırakın.
kadinca-asklar
Beden dili psikolojisi, ilk izlenimler üzerinde büyüleyici bir etkiye sahiptir. Konuştuğunuz sırada, kişiye gösterdiğiniz ilgiyi hafifçe hissedilebilir şekilde iletin. O andaki o odada tek kişinin o kişi olduğunu düşünün ve samimiyetinizle parlayın. Olumlu olmak bulaşıcıdır ve hepimizi, dünyayı biraz daha parlak yapan insanlarla çevreleyelim. Olumsuz ifadelerden kaçınmak için bilinçli bir çaba gösterin ve şikayetlerinizi kendinize saklayın.

Sinirlendiğimizde hepimizin yaptığı klasik bir hata kendimiz hakkında konuşmaktır. Ancak kendinizi anında sevimli kılmanın en iyi yollarından biri, önünde duran kişiyle gerçekten ilgilenmektir: düşünceli sorular sorun ve aktif olarak dinleyin. Onu dinlediğinizi ona hissettirin.

Hepsi bu kadar. Başarılı olmamanız için hiçbir neden yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir