Kadınca aşk hatalarını artık yapmayacağız

Neredeyse 33 yaşındayım artık. Olgun bir kadınım ve aşktan yana da epeyce canı yanmış…Aşk ve sevgi adına payım neyse aldım fazlasıyla. Kimi zaman ağzımın payını aldım, kimi zaman kalbimin payını aldım. Ama 33 yaşındayım ve hala bekarım. Evlenmedim. Evlenecek kadar sevmedim değil. Bağlandım da çoğu zaman. Ama olmadı işte. Evliliğe gitmedi hiçbir ilişkim. Kadınım ben. Fazlasıyla duygusal bir kadın. Kadınca tutkularım, hatalarım, aşk adına yaptığım yanlışlarım oldu. Ama çok şey öğrendim. O kadar şey öğrendim ki..

Erkekler, aşk ve ilişkiler konusunda edindiğim tecrübeleri, öğrendiğim şeyleri sizinle paylaşmak istiyorum. Benim hatalarımdan, edindiğim tecrübelerden ve öğrendiklerimden belki siz de payınıza düşeni alırsınız. Eğer benim gibi olgun değil de henüz yolun başında bir kadınsanız eminim size faydam dokunacak.

Bir erkeğin bir kadının zamanına, arzusuna ya da rahatlığına karşı bir ilgisi yoksa, söz konusu kadın ile ilgilenmediği anlamına gelir. Ve bu benim ihtiyacım olan adam değil. Bana lazım olan erkek, beni önemsemeli. Özlemeli. ARAMALI, SORMALI. Issız adam triplerine giren erkeklerse mümkünse biraz ötede oynasın.

Sevdikleri bayana para harcamak isteyen erkeklerden hoşlanırım – yani bana. Parayla kul köle olan insanlar her şeyden önce para geldiğinde genellikle perişan olurlar. Eşiniz için önemli olan bir randevuyu hatırlamakta başarısız olmaları, ne kadar az değer verildiğini gösterir.

Doğal olarak aşık olduğumuz kişilerle paylaşmak, onları mutlu etmek istiyoruz. Onların için önemli olan bizim için de önemli bir unsur olmalı. Umurunuzda değilsem veya beni aramayı unuttuysanız veya çaba göstermeyi reddederseniz, telefon numaramı da unutabilirsiniz. Sizin gibi erkeklerden çok var. Ama benden 1 tane…

Bu, erkekler için ihtiyacım olan tek şeyin para olduğu anlamına gelmiyor. Ancak, bir gecekondu altında yaşasanız bile, birini sevdiğiniz sürece masal hayat yaşayabileceği fikri – bu benim için bir ilişki değil. 20 ve 30 yaşlarındayken korkunç dairelerde vakit geçirdik. 40 yaşında, yaşamak için rahat bir yere ihtiyacımız var – mazeret yok.

Eskiden hep susardım. Sorun çıkmasın diye yutardım. Sorunları kendi içimde halletmek adına kadınca bir gayretle çırpınıp dururdum. Genç olduğumuzda, anlayamadığımız şeylere ışık tutmaktan korkuyoruz, çünkü sevdiğimiz adamı strese atmak, incitmek veya korkutmak istemiyoruz. Fakat tam olarak bu berraklık eksikliği bizi, kendimizi incitiyor. Artık incinmek istemiyorum, bu yüzden her şeyi açıklığa kavuşturmaya hazırım. 33 yaşında ve tamamen şeffafım.

Aşk benim için, gömleğimi ütülemek demektir; Sabah sessiz kalmaktır; çünkü sessizliği tercih ederim; Kedime ne denildiğini ve kaç şekerimi kahve ile hatırlayarak; Bahar aylarında hala yağmurdan yeni kesilmiş çiçeklerden bir buket vererek; Sızdıran musluğumu onarmak Eğer bunlardan hiçbiri yoksa ve bunun yerine sadece seks varsa, o da birlikte yattığımız anlamına geliyor. Sevgili olduğumuz değil.. Ve bu da bana göre değil.

Bir erkek beni seviyorsa, benim için zaman bulacak. Oğluyla iş gezileri, futbol ve vakit geçirme programının tam programında bile benim için bir yer bulacak. Bunu kabul edebilirim, çünkü aynı zamanda dolu, yoğun bir hayat yaşıyorum.

İkimiz de birbirimize zaman bulursak, her şey yolunda olur demektir – yani gerçek bir ilişkimiz vardır.
Eğer sadece onun için zaman buluyorsam ve o daima meşgulse, o zaman benim ilişki kurmak için başkasını bulmam gerekti anlamına gelir.

Aslında, biriyle tanıştığımızda kaba, alaycalı, çok samimi olabilirim. Sorunlarımı ve zorluklarımı tartışmaktan çekinmiyorum. İsteyen biri her zaman benim olduğum kişiye daha da derinleşebilir. İstemeyenler bensiz devam edebilirler.

Aşka esir olmaktansa, aşkı esir etmek çok daha iyi değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir