Kadınca, erkekler ne ister?

Erkekler biz kadınlar için çoğu zaman umursamaz, sorumsuz, soğuk, duygusuz, konuşmaz, suspus, dinlemez, anlamaz, anlaşılmaz…mı? Kadınlar ile erkeklerin yapısı o kadar farklı ki, bu iki değişik yapının birbirini anlaması gerçekten de oldukça zor. Erkekler çoğu zaman net. Kadınlarsa her zaman karmaşık. İnanın erkekler de biz kadınları çözemiyor. Onlara göre de biz anlayışsızız..

Bir erkeğin sizi gerçekten sevip sevmediğini anlayabilir misiniz?

Bu gerçekten zor. Genel olarak bir insanın bizi sevip sevmediğini anlamamız zordur. Hal ve hareketlerini uzun vadede analiz etmek gerekir. Üç beş günde birinin sizi gerçekten sevip sevmediğini anlayamazsınız. Kaldı ki eğer karşınızdaki erkek üç gün içinde sizin için yanıp tutuştuğunu söylüyor, kapınızda yatıyorsa temkinli olmanızda fayda var. Bu erkeğin pek de samimi olduğunu söyleyemeyiz. Gerçek sevgi ağır ilerler ve yerini sağlam yapar.

Erkekler kadınları umursamaz mı?

Erkekler umursar. Ancak umursamaya değer gördükleri şeyleri..Başta söylediğimiz gibi erkekler daha net ve kısadır. Onlar için işin özü iki kelime ile özetlenebilirken biz kadınlar sayfalar dolusu konuşabiliriz. E bu durum da erkekleri sıkar. O nedenle umursamış da olsalar tez sıkıldıkları için bunu belli edemezler. Daha çok sıkıldıkları için kızarlar.

Her şey bizim iki dudağımızın arasında sevgili hanımlar. Erkekler için kadın dır dırı denen bir fenomen vardır ve bu durum her erkek tarafından böyle bilinir. Kadın dırdırı dedikleri şey tamamen bizim paylaşımcı yanımızdır. Erkekler dinlemeyi sevmez biz de susmayı…

Ne olacak bu işin sonu?

ABD’de Pennsylvania Devlet Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre erkeklerin bir kadında aradığı özelliklerin başında esprili olması geliyor.

Araştırma ekibinden Prof. Garry Chick, “Kadının esprili olması onun genç ruhlu olmasının ve doğurganlığının sinyallerinden. Bu nedenle erkekler uzun süreli beraberliklerinde esprili kadınları tercih ediyorlar” dedi.
Araştırmada, “En çekici kadın hangisi?” sorusunun yanıtları arasında esprili birinci sırayı, eğlenceli üçüncü sırayı, şakacı beşinci sırayı alırken fiziksel anlamdaki çekicilik çok aşağılarda, dokuzuncu sırada yer aldı.

1 Comment

 • Arkadaşlar dır dır konusu doğru erkeklerin %90’ı fazla konuşmayı sevmez.
  ABD Pennsylvania Devlet Üniversitesinin yapmıış olduğu araştırmaya katılmıyor ve kendi araştırmamı söylüyorum: “Erkeklerin bir kadında aradığı” ;
  1.) %20 kendine öz güven
  2.) %20 Dış Görünüş
  3.) %20 Ağır başlı
  4.) %15 Anlayışlı
  5.) %8 Eğlenceli
  6.) %8 fazla konuşmayan
  7.) %5 aile yapısı
  8.) %2 ESPİRİLİ
  9.) %2 Diğer…
  leri olmak üzere 9 gruba ayırdık gördüğünüz gibi erkekler espirili kızlardan hoşlanmazlar. Kendilerine gülmelerini tercih ederler. Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir