Kadınca güzellik sırları

Güzellik ve makyaja dair çok pratik bilgiler edindim. Benim işime yarayan bu güzellik sırlarının sizin de işinize yarayacağını düşünüyorum. Doğal ürünlerle, yüksek maliyet harcaması yapmadan, evinizde bulunan malzemelerle pek çok zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Kuruyan maskaranızı, dağılan göz farınızı, sertleşen ojelerinizi nasıl yeniden hayata döndüreceğinizi öğrenin. Rimeliniz kuruyunca hemen çöpe atmayın. Önce onu yeniden kullanıma hazır hale getirmeye çalışın.

Hindistan cevizi ve zeytinyağı, su geçirmez makyajı çıkarmak için mükemmeldir. Bu hileyi deneyin ve makyajınızı yıkamanın, yüz temizleyici olmadan bile kolaylıkla yapıldığını göreceksiniz.

Eğer vakfınız çok kalınsa, en sevdiğiniz nemlendiriciyi ona ilave ederek onu inceltebilirsiniz. Ayrıca, çok hafif temellerinizi bazı sıvı bronzlaştırıcılarla karıştırarak yoğunlaştırabilirsiniz.

Yeni, cilalı bir cilt istiyorsanız, yüzünüzün en belirgin kısımlarında (burun köprüsü, elmacık kemikleri, çene, alnın ortası) krema vurgulayıcı biraz uygulayın. Kaşlarınızı ve göz kapaklarınızı görsel olarak kaldırmak için, kaşlarınızın üzerinde bir vurgulayıcı uygulayın ve alnınıza doğru harmanlayın.

Parlak, parlak cilt elde ederken, bir çorba kaşığı kabartma tozu jöle yüzündeki yıkama veya temizleme sütuna karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın, hafifçe birkaç saniye boyunca masaj yapın ve ılık suyla yıkayın. Bu işlemi haftada 2-3 defa tekrarlayın.

Favori maskaranız kabının içinde kuruduktan sonra, tüp birkaç damla ekleyerek veya 5 dakika boyunca bir kase sıcak su koyarak canlandırabilirsiniz.

Kırık toz makyajınızı (toz, göz farı veya allık) atmanız gerekmez. Aslında bunu kolayca düzeltebilirsiniz. Kompakta birkaç damla sürtünme alkolü ekleyin, toz ve alkolü bıçakla pürüzsüz hale getirin ve bir gece kurumaya bırakın. Ertesi gün, bütün alkol buharlaşmış olacak ve yeni makyaj almak zorunda kalmayacaksınız.

En sevdiğiniz cilalarından bazıları açılmak, kalınlaşmak veya zor uygulanırsa, sıcak suyla sabitlemeyi deneyin. Şişeyi birkaç dakika için çok sıcak suya koyun, sonra alın ve sallayın ve hala sıcakken çivilerinize uygulayın.

Saçınızı bükün ve dışarı çıkan tüm tüyleri kesin. Bu, kuaför salonuna gitmeden evde bölünmüş uçlardan kurtulmanın harika bir yoludur.

Saç spreyleri kaşlarınızı inceltmek ve yerine koymak için harika bir yöntemdir. Eski bir maskara bezine biraz saç spreyi püskürterek kaşlarınızın üzerinden geçirin.

Bebek pudrası veya mısır nişastası kuru şampuan olarak kullanmak için mükemmeldir. Saçınızı hızlıca yenilemeniz gerektiğinde bu numarayı kullanın.

Dikey bukleler oluşturmak için, düzleştirici ile saç ve demir bölümlerini köklerden uçlara doğru bükün. Daha sonra saç spreyi ile püskürtün.

Yatmadan önce saçlarınızın uçlarına uygulanan klasik bir cilt bakım kremi, saçlarınızı parlak ve pürüzsüz hale getirecektir.

Yeni ayakkabılar giydiğinizde kabarcıkları önlemek için ayağınıza açık bir deodorant uygulayın veya ufalanmış bir toz kullanın.

Kirpiklerinizi kullanmadan önce birkaç dakika saç kurutma makinesi ile ısıtın. Bu hüner, kirpiklarınızın daha uzun süre kıvrılmasına yardımcı olacaktır.

Tırnaklarınız için Vazelin veya sıradan bir okul tutkalı kullanın. Aşırı cila kuruduktan sonra kolayca çıkar.

Tırnaklarınızı temel renginizle boyayın. Ardından delikli bantları sıkıca takın ve farklı renkli bir cila uygulayın. Cilayı kurumaya bırakın ve bandı çıkarın. Tırnak tasarımınız hazır! Keyfini çıkarın!

Parfümü uygulamadan önce Vazelin parfüm noktalarının her yerine yumuşakça ovun ve kokunuz daha uzun sürecek.

İki elastik bant alın ve saçlarınızı üst üste iki at kuyruğu haline getirin. Bu basit hüner, saçınıza kalınlığını ve dokuyu görsel olarak ekleyebilir, böylece daha uzun sürebilir.

Sivilce her zaman onlara en az ihtiyaç duyduğunuz bir zamanda ortaya çıkar.

Panik yapma! Pamuklu bezleri göz damlası içine batırın, birkaç dakika boyunca dondurucuya koyun ve ardından zit’in üstündeki pamuklu bezine hafifçe bastırın. 20 dakika içinde kan damarlarınız daralacak ve böylece kızarıklık alınacak ve iltihaplanmaya başlayacaktır.

2 aspirin hapı, bir vitamin A kapsülü, 1 çorba kaşığı deniz tuzu ve bazı bitkisel yağlar 200 ml su içinde eritilir. Ellerinizi tabağa 10 dakika koyun ve sonra bir kağıt havluyla silin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir