Kadınca ihanet nedenleri

Kadınca ihanet. Kadınlar neden aldatır? Kadınların, eşlerini aldatma sebepleri. Karım beni aldattı, karımın beni neden aldattığını anlamadım. Diyenlerden misiniz? Kadınların neden aldattığını bilmek ister misiniz? Bir kadın, kolay kolay aldatmaz. Aldatmanın bahanesi olmaz elbette. Ama kadınlar psikolojik olarak çabuk etkilendikleri için, kötü muamele gördüklerinde intikamı aldatarak almayı tercih edebiliyor. Kadınca intikam biçimi olarak ihanet…

Kadınlar, sevdikleri adam tarafından aldatıldıklarında tepki olarak aldatabiliyor. Sen beni aldatırsan ben de seni aldatırım mantığı ile hareket eden bu kadın tipi, kocasını en yakın arkadaşı ile aldatabiliyor. İntikam soğuk yenen yemektir, diyen kadın, kocasının en yakın arkadaşıyla aldatmakla da kalmıyor üstelik boşanıyor. Ve tercih ettiği adamla evleniyor. Tam bir kadınca davranış öyle değil mi?

Şiddet gören, mutsuz olan, eşi tarafından ilgi görmeyen kadın psikolojik olarak ilgiye muhtaç bir hale geliyor ve karşı cinsten ilgi bekler oluyor. Erkekler tarafından ilgi gören bu katın tipi, eşinden göremediği sevgiyi başka erkeklerden gördüğünde savunmasız oluyor ve kocasını aldatıyor. Aldatan kadınlar, aşık oluyor üstelik. Bu ihanet yüzeysel değil daha çok kadınca duygusal aldatma şeklinde oluyor. Başka erkeğe aşık olan kadın, imkanı varsa kocasından boşanıyor ve aşık olduğu erkekle olmayı seçiyor.

Evliliğinde heyecan bulamayan, monoton bir evlilik yaşayan, yatakta da mutsuz olan kadınlar çareyi eşlerini aldatmakta buluyor.

Aldatmak çözüm değil daha büyük bir problem. Eşini ya da sevgilisini aldatan kadınlar için ihanet çare olarak görülebilir ama aslında aldatan kadınların çoğu, bu ihanet sonunda pişmanlık yaşıyor. Kadınca pişmanlık olarak ihanet ömür boyu süren bir vicdan azabına dönüşebilir. Aldatırken içiniz rahat mı? Elbette hayır. O halde mutlu değilseniz çözümü başka bir erkekte değil eşinizde aramalısınız. Son ihtimal boşanmaktır. Ama aldatmak asla bir ihtimal değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir