Kadınlar Erkekten Neden Soğur?

Erkeklerde kadınların sevmediği bir takım itici hareket ve özellik var. Bunlar olduğunda kadın erkekten uzaklaşıyor ve ilişkide soğukluk hissedilmeye başlıyor. Bir kadın erkeğini ne kadar severse sevsin bunlar olduğunda o erkekten soğuyor, uzaklaşıyor, hatta ayrılıyor. Pek çok ayrılık bu nedenle yaşanıyor da diyebiliriz.

Kirli kokmak

Erkeğin kirli kokması kadınlar ıçin müthiş ıticidir. Siz bakmayın, erkeğin teridir onu cazibeli kılan demelerine… Sadece bilimsel 1 gerçeği çarpıtmaktan kaynaklanıyor bu görüş. Buram buram parfüm kokan değil, sadece temiz kokan erkeklerdir kadınların ıstediği.

Yatak ıçin sabırsızlık

Henüz münasebetin fazla başlarındayken sadece kahve ıçmek ıçin anlaştığınız halde, kendinizi yatakta bulduysanız alın size soğutucu sebep. 1 de her buluşmada daimi “benim eve gidelim mi?” Diye ısrar eden erkek tipleri vardır. Sevgili aceleci erkekler, hiç çekilmiyorsunuz, bilesiniz.

Sarhoşluk etkisi

Sıcak 1 bar ortamında 5 kadeh tekila ıçtikten sonra aradığı kadının siz olduğunu söylüyorsa… ilk görüşte aşk bu olmasa gerek, değil mi? Ayılınca gel!

Sadece seks ıçin birliktelik

Ciddi 1 ılişki arıyorken, partneriniz sizinle sadece seks yapmayı tercih ettiğini söylüyorsa… Ya da bunu hareketleriyle alenice belirgin ediyorsa… Bırakın hissel ılişkiyi, cinsel ılişkiden de soğutur!

Abartılı romantizm

Olur olmaz yerde çiçek almak, herkesin ıçinde size romantizm gösterisine maruz kalmak, daimi hediyelere boğulmak… “bunun neresi kötü” diyebilirsiniz. Fakat aşırı ılgiden hoşlanmayan biriyseniz vıcık vıcık sevgi ve ılgi gösterilerinden bunalabilirsiniz.

İlgisizlik

Bu, pek fazla kadının münasebetinde, bilhassa evliliğinde şikayetçi olduğu konulardan biri. Sevdiği kadına kendini kabul ettirene kadar olmadık taklalar atan erkeğin nasılsa kaybetme korkusu yok hissiyle eşini umursamaması, kadın ıçin ılişkiden soğutan başlıca sebeplerden.

Yalan

Sadece kadın erkek münasebetinde değil, arkadaşlık, ebeveyn çocuk münasebetinde de mesele çıkmasına yol açan 1 tutumdur yalan söylemek. Pek fazla evliliğin yalan simasından bittiği 1 gerçek. Ne de olsa aldatma da 1 yalan. Beraber olduğu erkeğin yalanını yakalayan kadın, ıçin ılişkide soğuma aşaması başlamış demektir.

Tutarsızlık

Sözleriyle yaptıkları birbirini tutan erkekleri sever kadınlar. Pek fazla konu hakkında ahkam kesip amel eyleme gelince bambaşka biri olan erkek tipi kadınları ılişkiden soğutur. Örneğin her fırsatta ne kadar özgürlükçü 1 erkek olduğundan laf eden, fakat amel partnerinin hürlük hakkını tanımaya gelince maçoluk kılıçlarını kuşanan 1 erkek kadar çekilmezi mevcut mı?

Kıskançlık ve anlayışsızlık

Hanımlar, beyler, kıskançlık masum 1 his değildir! Kıskançlık sevmek ıleri gelmez! Bu gerçekleri bilerek yolumuza çarem edelim. Kıskançlık, partnerinin hayat hakkına saygı göstermemek, onu kendi sınırlarının ıçinde tutmaya zorlamaktır. Her davranışı denetim edilen, kıskançlık krizlerine maruz kalıp, umduğu anlayışı göremeyen kadın ıçin o ilişki bitmiştir aslında.

Anne ekseninde yaşam

Annesinin kuzusu olmayı sürdüren erkekle birliktelik, ılişkide o annenin gölgesinin hep mevcut olmasına yol açar. Daimi annesinden gördüklerini tekrarlayan, beraber olduğu kadından da anasının davranışlarını bekleyen yemeği( anasının usulü pişirmesi, hastalığında ona annesi gibi davranması gibi) erkekler, buz gibi soğutur kadını ılişkiden.

23 Comments

 • Dik başlı ,eşinin sözünü dinlemeyen , yapma dediği şeyleri yapan gitme dediği yerlere giden ve yanlışta olsa kendi fikirlerinden vaz geçmeyen erkeklerde soğumaya sebeptir

 • bir koca sürekli calisiyorsa .eve yorgun geliyorsa, eve geldiyinde tlf sürekli is konusuyorsa baska insanlarla , cocuklariyla fazla vakti geciremiyorsa.hic doktora yada okula birakmamissa ev isleri ve Okul Doktor alis veris, ev isleri yemek kadina bakiyorsa, konusmasinda sen rahatsin ne yapiyorsun ki Ben calisiyorum diyorsa .iste bardagin tastigi zaman ..buzlar gibi soguyorsun ..

 • Bir erkek neden bukadar odunnnnn

 • Bütün gün çalışıp eve geldiğinde evin ters döndüğünü goruyor san maddi manevi esin ve ev için kendini feda ettiğin halde değerin yoksa sogursun hatta bırakıp gidersin

 • Neden mi bir örnekte benden olsun; çünkü erkeklerin tek bildiği tak fişi bitir işi ve marifet görmeleri

 • Evlenene kadar her konuda söz verip hiç birini yapmazsa. 2aylik esinin bileziklerini satıp bidaha borç yapmayacagim deyip tekrar borç batağına batarsa kadın maddi hiç istekde bulunmayip o rahat etsin aman masraf olmasın diye 1sene anası babasıyla yaşayıp onların sıkıntısını çekip ezildiği kadar ezilip de kiraya sonradan çıkıp kirada eşini rezil ettirirse yetmezmiş gibi şüpheli hareketler sergilerse kadın ölsün daha iyi

 • Arkadaş sizde sogumak için bahane arıyorsunuz yani .. sahip çıkın .. dünya hali illaki sorunlar sıkıntılar olcak ,…sogumak nedir .eşiniz sadece aldatirsa soğuğun .onun dışında herşey düzelir merak etmeyin

 • Yanılıyorsunuz Ayşe hanım. Her insan aynı değildir. Örneğin ben evde her alanda eşine yardım eden, akşam eve geldiğimde çocuklarla birlikte dolaşmaya çıkaran, ailesine değer veren, eşimin sevinci ile üzüntüsü ile ilgilenen biriyim. Düzdür erkekler. Karmaşık değildir hanımlar gibi. Yuvası için herşeyi yapar erkek. Bazı kadınlar tüm bunlara sahiptir de eşini memnun etmeyi bilmezler. Tak fişi bitir işi değildir memnun etmek. Kimi zaman bir içten gülüş, hoş bir karşılama, dışarıda tatlı bir akşam yemeği, çoğu zaman bir yere giderken süslenip püslenmek yerine, bir kerede eşi için süslenmektir memnun etmek. İşte kadınlar çok karmaşıktır. Her işleri başkası için yaparlar. Sonra erkek soğuyunca benim suçum yok der çıkarlar.
  Insanlar birbirinden soğumak için gelmezler bir araya. Ilk günki tazeliğinde kalmalıdır aşk. İnsanlar, kendini her alanda geliştirmeli.
  Ben bu sitede eşim benden soğumasın diye bilgi sahibi olmak için girdim. Çünki onu gerçekten çok seviyorum.
  Lütfen mutlu olmak için birşeyler yapalım. Birbirimize birey oluşumuza değer verelim.

 • Ben çok mutsuzum.. Ben çok sevmiştim ama anlamadi.. Kıskandım anlamadı… Çok şey yaşadık.. Ve bir tane oğlumuz var.. Ama şuan sevdiğimi hissetmiyorum.. Onun sevdiğini de 1 sene oldu hiç hissetmeyeli.. Cok yorgunum.. Çok açım.. Sevgi açıyım… Cok kötü şeyler düşünür oldum… İcimde bana hata yapıyor gibi şüpheler var.. Şüphe insanı yiyip bitiriyor.. Ne yapacağım bilmiyorum..

 • Gercekten çok güzel düşünüyorsunuz. Eşinizi bir eşya gibi düşünmüyorsunuz.. Ne güzel… Cok saygı duyuyorum size ve sizin gibi olan erkelere.. Rabbim yerinizi cennet etsin insallah..

 • Bir erkek evledigini idrak edememesi eşiyle zaman geçirmemesi
  sürekli ailesinin yanında zaman geçirmesi kv dem yüzünden rahat nefes alamıyoruz haftada 5 gün oradayız cmt pazar dahil eşim çalışır hafta ici görmem bile eşimi bazen haftasonu tam beraber zaman gecirecekken kv dem sagolsun planlari yapar hep onun dedigi olur esime soylesemde benden tarafta olmaz bıktım artık

 • Kadını memnun etmek her isteiğini yapmak güzel. birgün olurki sıkıntılı günler başlar borç batağına sürüklenirsin o zaman sırtını dönersin, peki güzel günlerde iyisin canım kocam dersin. neden zor günlerde sırtını dönerek dar günde yanımda değilsin,yok öyle kadın zor günde yanımda olmassa elbet iyi günde olur o zaman ey el kızı bu da benden sana hediye bu defa sırtımı ben dönerim.işte hayat iyilikler ve kötülükler ile varlık ve yokluklarla dolu,evlendiğinde varya o zaman iyi günde, kötü günde, varlıkta ve yoklukta,hastalıkta ve sağlıkta her zaman yanında olacığıma diye and içersin.Ancak sıkıntılı günlerde sırtını öder düşman olursun,bir gün olurki sende görürsün……….

 • Bir evim olsun bir odalı olsun dedin oldu,gözün doymadı daha iyisi olsun,o da oldu, gözün doymadı çok daha iyisi olsun, ben aç kalırım dedin çül üzerinde otururum dedin rezilliğine dayanamayıp çok iyisini almak zorunda kamdık.Bir zavallı memur gelde banka borçunu öde,daha eve girmeden koltuk al aldık,perde al aldık,Öğrenci var bir Üniversite,bir de lise peki bir maaş nasıl altından çıkacaksın istekler bitmiyor kredi kredi kredi nereye kadar be vicdansız tükendim artık sırtını dönme bir gün bunun hesabı sorulacaktır.eğer zor günümde yanımda olsaydın her şeyimi sana feda edecektim çünkü seni çok sevdim.Zor günümde sadece yanımda olup benimle paylaşsaydın dünyalar benim olurdu,gözünü toprak doyursun sana ben yararım,kardeşin,abin,ablan annen bunların malı yaramaz eğer bundan sana fayda olsaydı yüz binlerce lira hakkın olan mirasını verirlerdi.Hani hep erkekler haksız, hayır allah gözü doymayan zalim kadınların şerrinden tüm erkekleri korusun şükür olsaydı sıkıntılar olmazdı bakın kadın cinayetlerinin bir çoğu stres ve sıkıntıdan oluyor.Gelin bayanlar ve baylar her şeyden önce sevelim sevilelim sevgi ve sayğı olan yerde şükür olur,mutluluk olur. İsteğimiz gelirimiz kadar olsun öldüğümüzde çebimizde kefen paramız bile yok,şükürdar olalımki evimizde bir tabak çorba bile bizi mutlu etsin.Allahım sen bizi şükürdar olan kullarından eyle.

 • Bir kadın bir anda hiç vbirsey yokken ben senden sogudum uzaklastim dermi

 • Nisanliyken iyiydi, uzaktik özlüyorduk şimdi yanındasın sürekli onun için değerli olmuyoruz. her türlü hareketini görüyorsun ben böyle tanımıyordum. Çok soğudum çok ilgisiz…

 • benim eşim çok ilgisiz daha önce böyle degildi neredeyse hiç beraber güzel zaman gecirmiyoruz herseye kızıyor hiç benle sohpet etmiyor hiç beni eylendirecek sevindirecek birsey yapmıyor ve başkalarıyla öyle değil vede beni çok sevdiğini ostune başa başa söylüyor ve ben ona inanmıyorum onu o kadar severken şimdi ona sadece mecburiyet hissediyorum ve kafayı yemek üzereyim ne yapacağımi biri söylesin

 • sevgi soğuma ısınma para kadınlar için

 • Esra hanım ilgiyi yaratmayı deneyin gerçi ben deniyorum ama ne fayda arayış bitmiyor bazen böyle denk geliyor kolay gelsin zor ilgiyi yitiren erkek zor kadin da imkansız umarım beklentiniz gerçek olur hayırlı olur saygilar

 • peki bunlari bilen ve hisseden neden yaninda durmayi tercih eder ?

 • ne yapiyicaniz ortada degilmi gidicen mahkemeye hakkini vericen sakin ha kadinlik onuruna leke getiricek seylere girme dusunme derim

 • yapman gereken seyler var onlari ekskk birakiyor olabilir misin acaba?

 • Allah yardımcınz olsun

 • Bir yuva ne zorluklarla kuruluyor allah herkese sabir ve hidayet versin doğru yoldan ayırmasın ALLAH a dua etki karsılık bulasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir