Kefirle Saç Maskesi Yaptım

Ben kefir maskesini ayda bir kez uyguluyorum. Saçımla ciddi sorunlar hissettiğimde, mesela saçlarım kuru ve sert olduğunda kefir maskesini sık sık yapıyorum. Benim için kefir, kafa derisini ve pürüzsüz saçları beslemek için doğal bir çare. Genellikle akşamları saç maskesi ve kefirli işlem yaparım. Kefirli saç maskesini saçıma yayar ve saçımı streç filmle sararım. Eğer karışım çok aklıyorsa, saçlarımı duru suyla duruluyorum. Sabahları yumuşak bir şampuanla yıkıyorum.

Kefir ile yapılan doğal saç maskesi, benim en sevdiğim maskelerden biridir. Bu doğal ürünün düzenli uygulanması, saçlarımın daha hızlı büyümesine yardımcı olur (ayda 3 cm’ye kadar!). Kefir karışımına kakao tozu, limon suyu veya brendi ekleyerek farklı tarifi çeşitleri deniyorum. Maskeyi haftada birkaç kez kullandım. Ve saçlarım açısından kendimi daha mutlu hissediyorum!

En sevdiğim tarifim: kefir + yumurta sarısı. İlk uygulamanın ardından bile saçlarım parlak ve bol hacimliydi. Kefir tedavisinin olumsuz hiçbir yanı yok. Biraz kokuyor ama olacak o kadar. Her neyse, sonuç çarpıcıydı!

Kefir maskesi ince ve zayıflamış saçlar için güzel bir çözümdür. Saçları besler, güzelleştirir ve parlak yapar. Bu doğal ürünü yağlarla (örneğin badem, hindistancevizi veya zeytin gibi) karıştırmayı severim. İlk uygulamadan sonra bile saçlarımda olumlu sonuçlar fark ettim. Saçlar daha kalın ve daha yönetilebilir hale geliyor. Hiçbir ticari maske bana böyle bir his vermedi! Genelde, şampuanlamadan önce kefiri saçlarıma uyguluyorum. Benim için bir saat veya daha fazla karışımı bırakmanız yeterlidir. Bundan sonra duru suyla yıkanıyorum. Kefir, saç kirini de giderir ve doğal şampuan gibi davranır. Kefiri, herkese tavsiye ediyorum!

1 Comment

  • aloe veralı saç bakım maskesini kullanmalısnız.haftada iki kere banyoda saçlarınıza uygulamalısınz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir