Kirpik Uzatma Yolları, Uzun ve Kalın Kirpikler İçin Maskeler

Çok uzun ve kalın kirpikler  için ev yapımı maskelerin büyük çeşitlilikleri vardır. Bunların hepsi mevcut ve etkilidir. Buna ek olarak, düzenli kullanımı, güzellik salonunda olduğu gibi harika sonuçlar doğurabilir. Her kız güzel uzun kirpiklerin hayalini kurar. Şık, modern ve elbette çekici görünmek isteyen her bayan için mükemmel bir imajın ayrılmaz bir parçasıdırlar. Neyse ki, farklı hasarlardan kurtulmaları için onları besleyen kirpikler için ev yapımı maskeler vardır. Bu ev yapımı kirpik uzatan maskeler hazırlamak kolaydır ve herhangi bir dükkanda veya web’de satın alabileceğiniz içerikleri içerir.

Yatmadan önce durulamadan 2-3 saat önce uzun kirpikler için araçlar uygulayın. Göz çevresindeki cildin çok ince ve zarif olması, bu nedenle ödem riski oldukça yüksektir.

Tüm malzemeler (yağ, vitaminler) eczanelerde bulunabilir.

Hint yağıyla kirpik uzatma yöntemi

Hint yağı kullanmak kirpik büyütmenin, uzatmanın, beslemenin doğal bir yoludur .

İhtiyacınız olacak:

  • 1 çorba kaşığı hint yağı
  • 1 tatlı kaşığı aloe suyu
  • E vitamini (1 kapsül)
  • Vitamin A (1 kapsül)

Malzemeleri iyi kombine olana kadar karıştırın. Ortaya çıkan kütle birkaç kez yeterlidir, temiz bir kavanozda saklayın.

Eski bir rimeliniz varsa, fırçayı dezenfekte edin ve kullanın. Her kullanımdan sonra fırçayı silmeyi unutmayın. Tüm malzemeleri küçük kapta karıştırın. Maskara fırçasını karışımına daldırın ve günde iki kez (tercihen makyaj uygulamasından önce sabah önce ve yatmadan önce) üst ve alt kirpiklere kök uçtan yere kadar uygulayın.

NOT: maske uygularken çok ince ve hassas olduğu için göz çevresindeki cilden kaçınılması önerilir, bu nedenle şişlik riski oldukça yüksektir.

Doğal Kirpik Büyümesi için Brendi Maskesi

İhtiyacın olacak:

  • 1 tatlı kaşığı konyak (veya brendi)
  • 1 çay kaşığı Dulavratotu yağı
  • vazelin

Malzemeleri karıştırın ve göz çevresinden kaçınarak kirpiklere maske uygulayın (konyak cildin tahriş olmasına neden olabilir, bu yüzden dikkatli olun).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir