Kolay zayıflamak için önemli ipuçları

ZAYIFLAMAK İSTİYORUM AMA MOTİVE OLAMIYORUM. Bu yakınma sizin için de tanıdık mı? Kilo vermek istiyorsunuz ama kilo vermeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Zayıflamak için gerekli motivasyon kaynağı yazımızda saklı. Kilo vermeye basit kuralları izleyerek başlayacaksınız. Diyete başlarken ne tür bir diyet yapacağınızı önce kestirmeniz gerekir. Daha sonra başlayın ve diyetinizi asla bırakmadan diyet yapmaya devam edin. Küçük ya da büyük asla kaçamak yapmayın. Böylece başarılı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Tutarlı olun.

Aslında fast food yemek için kullanılan, sadece meyve ve sebze yeme teşvik eden bir diyet başlatmak için her zaman çok zordur. Vücudunuz için büyük bir stres var ve buna göre tepki verecek. Bir kerede kendinizi çok fazla talep etmemeye çalışın ve bunun yerine aşamalı değişiklikler yapın.

2. İlerleme durumunuzu takip edin.

İster inanın ister inanmayın, ilerlemenizi dikkatle izlemek çok önemlidir. Bu, kaybettiğiniz ağırlığın gerçek bir resmini verecektir. Birçok durumda, vücudunuzda gözle görülür değişiklikler görene kadar aylarca beklemek zorunda kalacaksınız, bu nedenle motivasyon kaybetmemek için tüm değişikliklerin bir kaydını tutun.

3. Fiziksel olarak aktif olun.

Sağlıklı bir diyet planı kilo vermenize yardımcı olur, ancak iyi beslenmeyi bir takım fiziksel egzersizlerle birleştirmek çok önemlidir. Yürüme (günlük olarak gerçekleştirilirse) gibi düşük riskli etkinlikler bile çok yardımcı olacaktır.

4. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden destek arayın.

Etrafınızdaki kişilerin ahlaki desteği bir diyet yaparken çok önemlidir. Günaha başlayınca daha sonra suçlu hissedeceksiniz, bu nedenle sizinle birlikte olduklarında yüksek kalorili gıdalar için dikkatli olmasını hatırlatabilirler. Seni savaşta destekleme yolları.

5. Metabolik türünü belirleyin.

Kilo vermek için herşeyi yapıyor gibi hissediyorsanız ancak hala göze çarpan sonuçlarınız yoksa, sorun yok. Aslında çok yaygın bir sorundur. Ama vazgeçmeden önce, metabolizmanız hakkında daha fazla bilgi edinin. Metabolizmanın yavaş olması durumunda, sabırlı davranın ve dikkatinizi çekinmeyin. Uzun vadeli sonuçların bir gün görünür hale geldiğini unutmayın.

Sakız çiğnediğiniz zaman, beyniniz ve karnınız gelen bir yemek hazırlamak için sinyaller alır. Ayrıca, sakız bir sonucu olarak, aç hissediyorum, mide asidi aşırı tetikler.

Uyanmak için sabahları bir fincan kahveyi içenlerden biri iseniz, bu alışkanlığınızı tekrar düşünmenin vakti geldi. Sabah 8 ila 9 arasında vücudumuz kortizol denilen büyük miktarda enerji düzenleyici hormon üretir. Saat 09: 30’dan önce kahveyi içerseniz, vücudunuz kortizol üretimini düşürecek ve enerjiniz az olacak.

Şimdi kilo verme yolculuğuna başlamaya hazırsınız. İyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir