Limonlu yeşil çay içmenin faydaları

Yeşil çay içmek sağlık açısından çok faydalı. Zayıflama, kanser, kalp sağlığı ve vücut direnci açısından pek çok konuda etkili ve faydalı. Biz kadınlar, yeşil çayı daha çok zayıflamak için içiyoruz. Kadınca diyet içeceği olan yeşil çay aynı zamanda meme kanserine karşı da koruyucu etkilere sahip. Antioksidan açısından zengin. Vücudu içerden koruyor.Her gün 3 kupa yeşil çay için siz de yeşil çayın inanılmaz etkilerinden faydalanın. Yeşil çaya limon da ekleyerek tam verim elde edebilirsiniz. Limonlu yeşil çay için, daha çok etkili olsun.

Yeşil çay + Limon = Sağlıklı vücutlar

Yeşil çayın, güçlü antioksidan etkili kateşin içeriği nedeniyle kalp krizi riskini azaltmada etkili olduğu biliniyor. Ancak çalışmalar, sadece bu sağlıklı içeriğin yüzde 20 kadarını vücudumuzun absorbe edebildiğini gösteriyor. Bilim insanları, yeşil çaya limon ekleyerek kateşini vücudumuza alma oranımızın yüzde 80’e ulaştığını ortaya koydu. Limonun yanı sıra yeşil çayınıza portakal, greyfurt ya da yeşil limon da sıkabilirsiniz.

Kateşinlerin önemli bir kısmı demlemenin ilk 5 dakikasında poşetten suya geçer. Eğer ortamda limon bulunursa suya geçiş hızı artmaktadır. Dolayısıyla, kupaya konan yeşil çay üzerine 70-80 derece civarındaki sıcak su ilâve edip 1 ince dilim limon koyduktan sonra 5 dakika civarında tutulur. Poşet bu süre sonunda çıkarıldığında kupadaki sıvıda yeterli antioksidan madde yoğunluğu sağlanmış olur.

Yeşil çay + Karabiber = İnce bir bel

Tüm diyetleri bir kenara bırakın, yeşil çayınızı yudumlayın ve ana yemeğinize karabiber ekleyin. Çalışmalar, yarım çay kaşığı kadar karabiberin yeşil çayın yararlı içeriğinin emilimini kolaylaştırdığını gösteriyor. Yeşil çayın içerdiği antioksidanlar kalori yakmaya destek oluyor, ayrıca tokluk hissi yaratarak daha fazla yeme isteğini önlüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir