Öyle bir saç maskesi yaptım ki

Saçım Garnier 6.35 Çarpıcı Altın Kahve rengiydi. Öyle güzel bir renk ki. Çok güzel tutmuştu ama maalesef kıymetini bilemedim. Gittim Koleston 5.37 Kışkırtıcı Kahve rengine boyadım. Tahmin edersiniz ki 5 renkli boya 6 renkliden koyu düşer ve öyle de oldu. Saçım en az 2 ton koyu düştü. İnanamadım. O altın kahve gitti, yerine klasik kahve geldi. Saçımı yıpratmadan açmanın yollarını aramaya koyuldum tabii ki. Kimyasal ve orial kullanmadan saç rengini açmanın yollarını ararken çok çeşitli bilgilere rastladım. Hepsini de denedim ve denemeye de devam ediyorum.

  • Kepekli saçlar için kepekli saç şampuanı saç boyasını akıtır dediler, artık kepekli saç şampuanı kullanıyorum.
  • Karbonat/kabartma tozu saç boyasını akıtır dediler, haftada 1 kez karbonatlı saç maskeleri uyguluyorum.
  • Saç bakım yağları doğal olarak boyayı akıtır, zamanla saç renginde açılmalar olur dediler. Ben zaten daima saç bakım yağları kullanırım. 40 çeşit yağlı karışımlar, çam terebentin yağı, badem yağı gibi pek çok yağ kullanarak saç bakımı yapmaya devam ediyorum.
  • C vitamini saç boyası akıtır dediler. C vitamini temin edemedim ama limon sıkarak, yaptığım saç maskelerine limon suyu ekliyorum. Böylece doğal C vitamini elde ettim ve bu uygulamaya da haftada 1 kez devam ediyorum.

Saç boyasını akıtıp, saç rengimi en az 2 ton açmak adına her yolu deniyorum gördüğünüz gibi. Peki faydası oldu mu? 8 mart 2017’de saçımı boyamıştım. 15 mart 2017 itibariyle açılma tabi ki var. 1 tona yakın saçım açıldı. 1 hafta oldu zaten. ve bence 1 haftada bu kadar açılma güzel. Demek ki ay sonunda yani 8 nisan 2017’de saçım bayağı açılmış olacak. Bakalım 2 ton açılma olacak mı. Zaten saç rengim açılınca hemen Garnier 6.35 alarak saçımı eski rengine boyayacağım.

Bu uygulamalar benim saçımı yıpratmadı. Sizin saçınızda yıpranma olur mu bilmiyorum. Bu konuda mesuliyet kabul etmiyorum. Ama saç bakım yağları tabi ki zararlı ürünler değildir. Aksine saçı besler. Daha dirençli, esnek, parlak, güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Yaklaşık 10 senedir hiç aksatmam, devamlı saç bakım yağlarıyla saç bakımı yaparım. Size de tavsiye ediyorum.

Saç rengim açıldığında, saçımdaki boya akıp saç rengimin tonu açıldığında size tekrardan aydınlatıcı bir makale hazırlayacağım. Burada sanırım ana fikir şu; saçımızı boyamadan önce düşünelim ve koyu saç renginden dönüşün çok zor olduğunu bilerek bu işe girişelim. Sonra benim gibi uğraşır durursunuz. Gerçekten saçı yıpratmadan saç boyası akıtmak zahmetli iş. Beyaz sabun da saç boyasını akıtıyor dediler ama sadece 1 defa beyaz sabunla saçımı yıkadım. Aman Allah’ım çok pişman oldum. Saçıma tarak işlemedi. Kol kaslarınız güçlüyse ve sabırlıysanız siz beyaz sabun kullanabilirsiniz. Saç maskesi bile bana etki etmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir