Papatya çayı içerek zayıflama, papatya zayıflatır mı?

kadincagorsel-18Papatya çayı daha çok rahatlama amaçlı içilir. Uykusuzluk ve depresyon gibi ruhsal sorunlar yaşandığında, vücudun gevşemesi maksadıysa papatya çayı içilmesi tavsiye edilir. Papatya çayının diyette de içilmesi gerektiğini biliyor muydunuz? Zayıflamak istediğinizde, zayıflama diyetlerinde siz de papatya çayı için, papatya çayının faydalarını bizzat hissedin. Papatya çayı büyülü bir kilo verdirecek içecek değil, ama kalsiyum, magnezyum, potasyum ve A vitamini açısından zengin olduğu için sağlıklı beslenme, dengeli yaşam tarzı ve ideal kiloda ulaşmada yardımcı olabilir.

Papatya çayını abartmayın

Her gün 1 fincan kaynamış suya bir tutam papatya atarak demleyip tüketebilirsiniz. Papatya çayı çok içildiğinde baş dönmesi, mide bulantısı, çarpıntı ve mide ağrısına neden olur. Bu nedenle papatya çayını dozunda içmelisiniz.

Papatya çayını ister sıcak isterseniz soğuk için ama içine şeker eklememelisiniz. Tadı acı gelirse daha açık demleyin. Biraz bal ekleyebilirsiniz. Balın doğal çiçek balı olduğundan emin olun. Ekstra faydalı olması için papatya çayının içine limon sıkabilirsiniz. Limon da zayıflatıcı etkisini artıracaktır.

Her yemekten önce papatya çayı

Papatya çayının kilo verdirici özelliğini kullanmak için her yemekten önce içmelisiniz. Yemeklerden önce içtiğiniz papatya çayı iştahızı kontrol altına almanızı sağlar. Daha az iştahlı olursunuz ve daha az yersiniz.

Papatya çayını yatmadan önce içmek çok iyidir. Eğer geri kalanı daha kaliteli olacak, bu yüzden sizi sakin olacaktır. Uyku değil yeterli ya da kötü kalite kilo almaya yol açabilir insülin üretimini ve diğer hormonal süreçler, bozabilir.

Strese karşı çay

Stres hormonal sistem üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. Bu yağ birikimi, mide etrafında özellikle de midenin yağlanmasına neden olur. Papatya çayı ile stresi azaltarak hormonların dengesini tutulması sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir