Paranızı ve Sağlığınızı Koruyun!

Neden doğal malzemelerle kendi yüz temizleyicimizi hazırlarken, paramızdan ve sağlığımızdan tasarruf etmeyelim? Burada kendi ev yapımı yüz temizleyicinizi oluşturmak için farklı formüllerde bulunabilirsiniz. Tüm tariflerde her gün güvenli ve kullanışlı olan içerikler bulunur. Yüz temizleyicisi nasıl yapılır – burada ayrıntılı bir açıklama bulabildiğiniz için bu soru aklınızda görünmez. Bana gelince, cildi yüz sabunuyla temizlemenin zararlı olduğuna inanıyorum.

Çoğu sabun, daha iyi formüle edilmiş ve daha nazik olmasına rağmen (normal cilt seviyesine çok yakın olan daha düşük bir pH’dan dolayı), halen daha fazla kuruyan sülfat içermeyen jeller, köpükler, sıvılar ve kremler içerir. Bir sabun biriktiren bağlayıcılar, doğal olarak, yüzü temizlemek için formüle edilen ürünlerden daha yüksek bir pH’ya sahiptirler, bu nedenle deride kurutma etkisine sahip olacaklardır.

Kuru ve sert olan cilt, uzun süreli sağlık ve cildin görünümü için kötüdür. Cildinizi önemsiyorsanız ve sağlığınızla parlayan olmasını istiyorsanız – o zaman doğal yüz yıkama tariflerini öğrenmek ve denemek için doğru zaman.

Bal & Yumurtalı Yüzü Yıkama Tarifi

Bir yumurta sarısı alın ve 1 çay kaşığı bal ekleyin. Pürüzsüz bir macun elde etmek için onları iyice karıştırın. Bu macunu yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar 15 dakika kadar tutun. Daha sonra, temiz, nemli ve pürüzsüz bir yüz ortaya çıkarmak için ılık su ile durulayın.

Hassas Ciltler İçin Bal & Süt Yüz Temizleyici

Çoğunlukla cilt kızarıklığına ve lekelerine sahipseniz, bu yüz yıkama reçetesi sizin için.

Güzel bir losyona sahip olmak için 1 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı sütle karıştırın ve cildinize eşit şekilde uygulayın. 3 dakika hafifçe masaj yapın ve ılık su ile durulayın. Bu yüz temizleyici cildi aydınlatmaya ve yüzdeki yağı temizlemeye yardımcı olur. Bu hassas ve olgun ciltler için mükemmel doğal ev yapımı yüz temizleyicidir.

Yumuşak ve Parlak Cilt İçin Yağı Temizleyici

Bu nazik ama etkili yüz temizleme reçetesi çoğu cilt tipinde kullanılabilir, ancak normal ve kombine ciltler için özellikle iyi sonuçlar verir. Yağ temizleme yöntemi birkaç yıldır popülerdir ve bu yöntemin avantajı cildinizin parlak ve yumuşak olmasıdır. Dahası, yapmak gerçekten kolaydır! Basitçe, yüzünüze az miktarda yağ uygulayın. Deri üzerinde dairesel hareketler yapmak için parmak kullanın. Birkaç dakika bekletin, sonra suyla yıkayın.

Hint yağı , doğal ev yapımı yüz temizleyicilerini yapmak için diğer maddelerle birlikte kullanılan ya da harmanlanmış temel esans yağlarından biridir.

Aşağıda, yüz cilt bakımı için ipuçlarını okuyabilirsiniz. Her cilt tipi için uygun uçucu yağlar bulunur.

  • Genel cilt bakımı için lavanta, gül, papatyalar ve sardunyalar gibi tipik uçucu yağları kullanabilirsiniz.
  • Kuru ciltler için sedir ağacı, lavanta, Yasemin, palmiye rozanı, gül, neroli ve ylang-ylang kullanabilirsiniz.
  • Normal ciltler için , sedir ağacı, gül ağacı, sardunya, roman papatyası, yasemin, neroli ve lavanta kullanabilirsiniz.
  • Kombine ciltler için , ylang-ylang, neroli, sardunyum ve gül ağacı ile bir yağ temizleme yöntemi uygulayabilirsiniz;
  • Yağlı ciltler için papatya, lavanta, nane, selvi, cajeput, tütsü, sandal ağacı, paçuli, ardıç, greyfurt ve limon en iyi seçenektir.
  • Yaşlanan ciltler için tütsü, sardunyalı, rezene, mür, gül, paçuli, clary, adaçayı, gül ağacı, selvi, neroli ve lavanta kullanmayı deneyin.
  • Akne tedavisi için çay ağacı, üzüm meyvesi, lavanta, sandal ağacı, kekik, fesleğen, palmiye rozası, sedir ağacı ve nane kullanabilirsiniz.
  • Yogurt ile Yatıştırıcı Yüz Yıkama

  • Yoğurt, laktik asit, yağ ve protein bakımından zengin doğal bir temizleyicidir , bu nedenle cildi iyi toksiktir ve temizlemeye yardımcı olur.
  • Düz yoğurt kullanabilirsiniz ya da doğal temizleyici diğer bileşenlerle karıştırılabilir. Aşağıda bu ev yapımı yüz temizleyicisinin bazı varyasyonları bulunmaktadır .

Yoğurt ve Limonlu Yüz Yıkama Tarifi

Bu organik yüz yıkama için , 1 tatlı kaşığı limon suyu 1 çorba kaşığı yoğurt ile karıştırın. Büyüleyici bir koku veren temizleyici için 2 damla uçucu yağ ekleyin. Bu karışımı cildinize uygulamak için parmak uçlarınızı kullanın, makyajı ve kiri gevşetmek için cildi masaj yapın. Birkaç dakika bekletin ve suyla yıkayın.

Yoğurt ve Elmalı Yüz Temizleyici Tarif

Kuru cilt tipiniz varsa, uygulamanız gereken en büyük doğal temizleyici yoğurt-elma karışımıdır . Yoğurt doğal temizleme özellikleri içerir ve kuru cildi nemlendirir ve yumuşatacak proteinlerle doludur. Zeytinyağı ve bal, cildi nem yakalar. Aslında, elma daha iyidir çünkü A vitamini, B vitamini, C vitamini ve gençleştirici ve taze bir cilt için antioksidanlar açısından yüksektir.

Başlamak için bir elma soyup ¼ bardak yoğurt, 1 çay kaşığı zeytinyağı veya herhangi bir uçucu yağ ile karıştırın, bir tatlı kaşığı kadar bir çay kaşığı bal ekleyin. Yapışmayı deriye masaj yapın. Birkaç dakika bırakın ve su ile durulayın.

Yoğurt ve Çilekli Yüz Yıkama Karışımı

Çileklerin temizleyici özellikleri cildinizdeki kir ve safrardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Çilekle parlaklaştırılmış yüz yıkama denemek için! 2 çay kaşığı yoğurt ve 2 çilek alın. Bir blenderde karıştırın ve bu pürüzsüz karıştırın. Yüz üzerine uygulayın ve hafifçe masaj yapın. 5 dakika bekletin, sonra su ile durulayın. Bu ev yapımı yüz temizleyici yüzünden aşırı sebum ve yağın alınmasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir