Platonik aşk nasıl söylenir?

Bir kulunu çok sevdim, o beni hiç sevmiyor…Karşılıksız aşk yaşayanlar, sevdiğinden olumlu cevap alamayanlar, sevip sevilmeyenler bu yazım sizin için özenle yazıldı. Aşk acısı nedir biliriz. Hepimiz ömrümüz boyunca en az bir kere aşk acısı denen sınava tabii olduk. Kimimiz bu sınavı geçtik, kimimiz ise hala doğru cevabı arıyor. İşte benim kendimde bulduğum bir cevap: sevmiyorsa zorlamanın anlamı yok…

Gelin bugün kalplerinizde sakladığınız platonik aşkları gerçeğe dökmeye çalışalım…

Onu çok seviyorsunuz ama o sizi sevmiyor. Ona onu sevdiğinizi söylediniz mi? İlk sorum bu. Eğer o sizin onu sevdiğinizi bilmiyorsa ondan olumlu cevap beklemeniz ya da onun ilk adımı atmasını beklemeniz sadece zaman kaybıdır. Zaman değerlidir. Bir insanı sessizce, ondan habersizce yıllarca sevebilirsiniz. Onun ilk adımı atmasını beklediğiniz bir gün onu başkasının kollarında gördüğünüzde şaşırmayın..

O halde yapmanız gereken ilk şey, sevginizi ona söylemek olmalıdır. Ona açık yüreklilik ile sevginizi ifade edin. Onu sevdiğinizi söyleyin. Cevabını bekleyin. Eğer cevabı olumsuzsa bir süre daha bekleyin. Ve beklediğinizi de ona söyleyin. Baktınız hala cevabı olumsuz, hala sizi sevmiyor, bu aşkı platonik olmaktan çıkarın ve acı gerçeği kabullenmeye gayret edin.

Sizi sevmeyen biri için gençlik yıllarınızı asla heba etmeyin. Bu size abla tavsiyesi. Belki yaşınız benden küçük belki de büyük ancak kesinlikle bir gün gelecek ve benim haklı olduğumu anlayacaksınız. Unutmayın, kimse için, değmeyecek hiçbir insan için bir saniyenizi bile boşuna harcamanıza değmez. Bu güzel yıllar, gençlik yılları asla geri gelmeyecek. Günlerinizi sizi sevmeyen, anlamayan, önemsemeyen ve yok sayan birinin peşinde harcamak yerine sizi sevenleri görmeye çalışın.

Gönül gözünüzü açık tutun. Mutlaka bir yerlerde tıpkı sizin gibi sizi sessiz sedasız seven birileri vardır..Onlara fırsat verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir