Saç dökülmesine iyi gelen yağ karışımları

Saç Dökülmesi İçin, saç dökülmesine iyi gelen, saç dökülmesini durduran, kafa derisine masaj yapıldığında kan akışını hızlandıran ve saç tellerini besleyen, ince saç tellerinin kalınlaşmasını sağlayan, saçları dipten uca kadar besleyen ve daha gür ve sağlam olmasını sağlayan bir takım doğal bitkisel yağlar var. Örneğin saç bakımında en önemli saç bakım yağlarından biri olan jojoba yağı, saçın daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde büyümesine yardımcı olabilir, bunun yanı sıra saç dökülmesini durdurabilir ve saç büyümesini uyarabilir. Jojoba yağı ile yapılan saç tedavisi birçok insanın olumlu sonuçlar aldığı saç bakım reçetelerindendir.

Saç besleyen ve uzatan saç bakım yağları karışımı

20 ml Löşlek-dulavrat otu yağı
3 damla Biberiye
5 damla Lavanta
4 damla Selvi
4 damla adaçayı yağı

Bu tarifte saç derisi yağı, saç maskesi için bir temel olarak alınır.

Tüm malzemeleri karıştırın. Uçucu yağların bu karışımı kan dolaşımını harekete geçirmeye yardımcı olur ve böylece saç büyümesini teşvik eder. Ayrıca sebum üretimini dengelemeye yardımcı olduğu için yağlı kafa derisi için de uygundur. Karışımı dairesel hareketlerle kafa derisine sürtün ve 30 dakika açık bırakın. En sevdiğiniz şampuanla yıkayın.

Jojoba Yağı ile Saçlarınızın Daha Hızlı Büyümesini Sağlayın

Jojoba yağı saç büyümesi için gerekli tüm vitaminleri içerdiğinden saçlar için çok yararlıdır. Saçlarının daha hızlı uzamasını ve daha kalın olmasını hayal edenler için çok yararlıdır. Aslında, jojoba yağı kökleri uyandırmaya yardımcı olur, saç büyümesini uyarır ve saç dökülmesini önler (alopesi).

Bu jojoba yağı tarifi oldukça basittir ve çok fazla zaman almaz.

1 çorba kaşığı jojoba yağı, aynı miktar kuru hardal tozu ve küçük bir şeker kaşığına ihtiyacımız var.

Kalıp koyulaştırmak için kalın bir kremaya dönüşür, biraz su dökün ve iyice karıştırın. Saç köklerine bu maskeyi uygulayın. Jojoba yağı saçınızın bütün uzunluğuna yayılabilir, böylece saçların kurumasını önleyecektir. Üzerine bir streç film sarın ve 15-20 dakikaya kadar bırakın. Bu prosedür saçlarınızı daha kalın ve daha güçlü yapmanıza yardımcı olacaktır .

Saçınızı daha hızlı ve daha güçlü hale getirmek için bu doğal yolları deneyin. İyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir