Saç Nasıl Yumuşacık Olur?

kizil-bakir-karamel-sac-renkleri-2Saçım bazen çok sert oluyor. Saçıma tarak işlemiyor desem yeridir. Bunun yüzünden de tararken saçlarım kırılıyor. Kırılan saçlarım her taramada dökülürken ben de üzülüyorum. Sizin de saçınız benim saçım gibi sert mi? Sert, karışık, kırılan ve mat saçların çözümü var elbette. Saçlarımızın yumuşacık olması için uygun saç bakımını sık sık uygulamalıyız. Bir kereye mahsus değil bu saç bakımı. Haftada 1 kez saçımıza yumuşatıcı saç bakımını uygulayalım.

Şampuan, saç bakım kremi ve saç maskesi alırken sert saçlar için olan ürünleri tercih edelim. Sert, kuru ve mat saçlar için olan saç bakım ürünlerini kullandığımızda saçlarımız eskisine oranla çok daha yumuşak ve parlak olacaktır. Ayrıca saç bakım yağlarından da yardım alabiliriz. Benim en çok kullandığımız saç bakım yağı 40 yağlı karışım. Adından da anlaşılacağı üzere içerisinde 40 çeşit yağ var. Saça uygulandığında saçlar çok daha canlı ve güçlü oluyor.

Keratin maskesi nedir, daha önce hiç duymuş muydunuz? Keratin maskesinden faydalanabilirsiniz. Keratin maskesi saça ihtiyacı olan proteini geri kazandırır. Biraz saf keratinle bir yemek kaşığı ılık suyu karıştırın, 10 dakika saçınızda bekletin. Gerçekten şaşıracaksınız. Başka bir formül daha; 2 yumurta sarısıyla iki yemek kaşığı zeytin yağını karıştırın ve suyla seyreltin. Saçınıza uygulayıp bir süre bekledikten sonra durulayın. Saçınızda en az 2 saat bekletin ve saçınızı yıkayın.

Saçınızın daha bakımlı ve uzun olması için beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Yumurta, somon balığı, her çeşit balık, kırmızı et, baklagiller, yer fıstığı, fındık tüketerek saçlarınızın daha hızlı ve gür uzamasını sağlayabilirsiniz. Sigara dumanı ve stres de saçımızı matlaştırıyor. Bunu da özellikle belirtmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir