Saç Yıkama İçin Bira Nasıl Kullanılır

KADINCA.ORG Sitesinin güzellik editörü olarak, saç bakımı rutinimde, bira kullanmayı seviyorum. Şampuanladıktan sonra saç durulama sıvısı olarak gazı çıkmış, alkolü uçmuş bira kullanıyorum. Bira ile yaptığım deneyler sonrasında, saç tellerimde kuvvetlenme ve yoğunlaşma etkisi yaşadım. Bence doğal olarak ince saçlı olan kızlar için bira tedavisi çok uygundur. Birayı yumurta sarısı ve organik balla karıştırdım. Karışımı saç köklerine uygulayın ve saç uzunluğunun tamamına yayın. Bu maskeyi 30 dakika açık tutup hafif bir şampuanla yıkayacağım.

Saçlarımın parlak ve yumuşak olduğunu fark ettim. Daha iyi sonuçlar almak için bira maskesini kullanmaya devam edeceğim!

Bira maskesi benim için bir keşifti!

Bir fincan birayı 1 yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırıyorum ve bu harmanı saç köklerine hafifçe masaj yaparak uyguluyorum. 40 dakika boyunca bırakıyorum. Bundan sonra saçlarımı en sevdiğim şampuanla yıkıyorum. Bazı insanlar bira kokusundan rahatsız olup, bira maskesi uygulamayı bırakabilir. Bu böyle değil! En azından sadece kurutma esnasında biranın kokusunu hissedebilirsiniz, ancak tamamen kuruduğunda bu koku kaybolur. O maskeyi beğendim! Bira saçlarımı pürüzsüz ve çok parlak yapıyor.

Saçım dökülüyor, bira dökülmeyi durdurmadı

Bir dönem, ciddi bir saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kaldım. Saçıma ne denesem, hiçbir şey yardımcı olamadı. Soğan ve toz biber maskesinin saç dökülmesini durdurmasına yardımcı olabileceğini duymuştum. Bu yüzden denedim. Saçlarım daha iyi oldu, ancak saç dökülmesi hala oldukça yoğundu. Ayrıca saç kremlerini kullanmak yerine saçımı bira ile durulamaya başladım. Birayı saf halde değil, suyla seyrelterek kullandım. Saf bira saçlarınızı yapışkan hale getirecek ve bu tortuyu tekrar su ile yıkamanız gerekecek. Saçları duruladıktan sonra saçların parlak ve çok pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz! Bu doğal tedaviyi seviyorum, fakat saç dökülmesine pek yardımcı olmadı.

Saç Tedavisi için Biranın Temel Kullanım Şekli

Bu maskeyle, hasar görmüş saçların uçlarını onarabilir ve her bir saç telini dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Saç kurutma, düzleştirme ve tarama gibi yıpratıcı etkilere karşı, bira saçları besler ve korur. Kuru saçlar için güzel ve doğal bir çözümdür.

Neye ihtiyacın var:

1 kaşık jelatin
Bir fincan sıcak bira
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Nasıl kullanılır:

Birinci adım olarak, jelatini sıcak bira içinde çözmeniz gerekiyor. Jelatin tozunu biraya boşaltın ve yapışkan bir kıvama gelinceye kadar 20 dakika bekletin.

Daha sonra nemli saç üzerine karışımı uygulayın.

Üzerine bir duş başlığı koyun ve besleyici maddelerin saç içine nüfuz etmesini sağlamak için bir üfleme kurutucu kullanın.

Maskeyi 1 saate kadar açık bırakın.

Hafif bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir