Sivilceleri hemen geçiren maske tarifi

Sizin de benim gibi sivilce sorununuz mu var? Yaşım şu an 33 ama hala ergenlikteki gibi sivilcelerim var maalesef. Bir türlü kurtulamıyorum çenemde ve yanaklarımda çıkan sivilcelerden. Hal böyle olunca da sivilceleri yok etmek için türlü çeşitli çareler arıyor, buluyorum. Bulduğum, uyguladığım ve faydasını gördüğüm sivilce bakımı yöntemlerini sizinle de paylaşmaya çalışıyorum. Bu maske de sivilcelerin daha çabuk geçmesini sağlıyor. Sivilceleri kurutuyor da diyebiliriz. Ben denedim memnun kaldım. Siz de deneyin bakalım sizde nasıl bir sonuç verecek.

Sivilce maskemizi hazırlamaya başlayalım.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı vazelin
1 yemek kaşığı badem yağı veya zeytin yağı
1 yumurta sarısı
1 yemek kaşığı bal
1 olgun avokado

Hazırlanışı:

İyice yumuşayana kadar vazelini ısıtın ya da direkt mikrodalgaya koyup sıvılaştırın. Ardından balla iyice karıştırıp malzemelerin kalanını ekleyin. Yumurta sarısını en son eklemeniz çok daha iyi olur. Tamamen homojen, macun kıvamında bir karışım elde edene kadar karıştırın. Karışımınızı bir kaba koyduktan sonra biraz daha sallayın.

Kullanırken bunlara dikkat edin:

Karışımı hazırladıktan sonra 5 dakika bekleyin, öyle kullanın. Yüzünüzü iyice yıkayıp durulayın, 15 dakika sonra kremi uygulayın. (Bu madde tüm nemlendiriciler için geçerli.) Birkaç dakika boyunca yavaş yavaş, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Karışımı 30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra sodayla ıslatılmış bir pamuk veya havlu yardımıyla temizleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir