Ten Uyumunu Nasıl Anlarız?

İki kişi arasında oluşan ten uyumunu kelimelere dökemezsiniz. Bu sadece ilk elden deneyimlediğinizde hissettiğiniz bir duygudur. Dudaklarınız eşinizin dudaklarına dokunduğunda, anın sonsuza dek sürmesini mi yoksa en kısa sürede bitmesini mi istiyorsunuz? Eşinizle aranızda meydana gelen öpücük dünyanın en iyi öpücüğü olmasa bile, onunla aranızda güçlü bir duygusal bağ hissediyorsanız, hissettiğiniz bağ ten uyumunun en güzel işaretlerinden birisidir.

Ancak, öpüştükten sonra hayal kırıklığına uğradığınızı hissediyorsanız ve ikiniz arasında herhangi bir kıvılcım yoksa, o zaman bu muhtemelen asla değişmeyecektir. Ten uyumunun böyle bir kötü tarafı vardır. Ten uyumu dediğimiz çekim ya vardır ya da yoktur. Sonradan oluşmaz ya da var olduktan sonra kaybolmaz.

Aşık olun ya da olmayın eğer partnerilinizle aranızda güçlü bir ten uyumu yoksa ilişkiniz uzun soluklu ve tatmin edici olmayacaktır. Sevmediğiniz biri ile aranızda kuvvetli tensel uyum varsa ve bedensel çekim hissediyorsanız bu durum duygularınızı besleyecektir. Zamanla o kişiyi sever ve bağlanırsınız. Sevdiğiniz kişi ile aranızda tensel uyum oluşmamışsa, ten uyumu ve bağ hissetmiyorsanız sevginiz beslenemez. Bu tarz ilişkiler bitmeye mahkumdur.

Ten uyumunun sadece mutlu hissetmemiz ve midemizde kelebekler uçurmasının yanı sıra, aşırı derecede kızarma ve terleme veya hormonal ve psikolojik değişimler yapmak gibi tüm bedenimiz üzerinde büyük etkisi vardır. Bu semptomlar bazen o kadar açık bir şekilde anlaşılabilir ki, bir kişi size aşık olmadığını iddia etse bile, size âşık olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Aşık değilse de ten uyumu sayesinde kolayca aşık olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir